2019-02-10

5 gadżetów na lepsze myślenie

Każdy czasem ma taki czas, że niezwykle trudno jest mu się skoncentrować, myśli są rozproszone we wszystkie strony, z daleka od pożądanego celu. Rośnie wtedy poczucie zdenerwowania, frustracji i złości. Jak temu zaradzić? W jaki sposób można zmusić mózg do posłuszeństwa? Przede wszystkim należy pobudzić go odpowiednim bodźcem. Są nim oczywiście specjalne gadżety, które przestawiamy poniżej.

1. Motywujący przybornik

Zadaniem przybornika jest utrzymanie porządku z długopisami i kartkami. Przyda się dosłownie wszędzie, zarówno w domu, jak i w biurze. Dlatego można taki gadżet kupić dla siebie, ale będzie też idealnym prezentem dla kolegi czy koleżanki z pracy. Znajduje się na nim specjalny, motywujący tekst, który będzie wymuszał ponowne skupienie się za każdym razem, kiedy wzrok powędruje w inną stronę niż ekran komputera czy projekt do skończenia. Warto podarować go zwłaszcza 18. marca, ponieważ jest to Europejski Dzień Mózgu.

Przybornik na biurko

2. Filiżanka mocy

Nie istnieje chyba osoba, która nie doświadczyłaby uczucia nagłego nabrania sił i odejścia wszelkich oznak zmęczenia po wypiciu filiżanki kawy. Kawa to substancja, która nie tylko pozwala pokonać zaspanie, ale także pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego mózgu (oczywiście należy ją spożywać w granicach normy). Dlatego w trosce o zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne (kiedy obowiązki są wykonywane w skupieniu i nie pojawiają się opóźnienia, maleje poziom stresu i napięcia) dobrze jest podarować komuś w prezencie specjalną filiżankę. Mogą być na niej narysowane przeróżne obrazki lub zabawne napisy, co dodatkowo poprawi humor i wydajność obdarowanego.

Filiżanka z nadrukiem- Piernik: słodki i nadziany

3. Bidon radości

Już dawno udowodniono, że sport niesie ze sobą ogromne korzyści dla naszego organizmu. Podczas ćwiczeń fizycznych uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Działa to pozytywnie na całe ciało, również na mózg. Zwiększa się nasze skupienie, powraca dobry humor i ochota do działania. Na narząd ten dobrze wpływa także regularnie pita woda, o której nie można zapominać podczas ćwiczeń. Tematyczny bidon to idealny prezent dla każdego miłośnika sportu. Gadżet może posiadać motyw ulubionej dyscypliny sportowej, a nawet wygrawerowane imię.

Bidon- I love fitness

4. Kubek z zabawnym napisem

Kubki przydadzą się wszystkim. Z okazji Dnia Mózgu można podarować specjalny kubek, który nawiązuje m.in. do wykonywanego zawodu osoby, której chce się go dać. To sprawi, że w gorszych chwilach przypomni sobie jaką drogę przeszedł by stać się tym, kim jest i napełni go przekonaniem, że było warto i nic innego nie przyniosłoby mu takiej satysfakcji.

Kubek z nadrukiem - dla grafika

5. Kalendarze na lepszą pamięć

Jeśli zna się kogoś, kto notorycznie o czymś zapomina, warto sprezentować mu kalendarz książkowy. To bardziej rozbudowany model w porównaniu z tradycyjnymi, kieszonkowymi kalendarzami. Można w nim znaleźć nie tylko poszczególne dni z zaznaczonymi świętami i istotnymi wydarzeniami, ale także miejsce na notatki. Zapominalska osoba będzie mogła zapisywać w nim wszystkie godziny spotkań, a nawet listy zakupów lub plany na najbliższe dni.

Kalendarz z nadrukiem- w tym roku podbiję świat
https://specially4u.pl/product-pol-12109-Kalendarz-z-nadrukiem-w-tym-roku-podbije-swiat.html
pixel