Art. dziecięce

Artykuły dziecięce - bezpieczne i nietuzinkowe

Artykuły dziecięce wykonane ze sztucznych tworzyw (np. plastiku) mogą niekorzystnie wpływać na rozwój i funkcjonowanie organizmu, dlatego w miarę możliwości, warto zastępować je tymi, które stworzone są z bezpiecznych składników, np. drewna. Drewniane zabawki cieszą się w Polsce rosnącą popularnością, a ich przewaga nad plastikowymi sprowadza się nie tylko do kwestii bezpieczeństwa - często są także bardziej oryginalne. Wybierając popularną zabawkę, znaną z telewizyjnych reklam i sklepowych gazetek promocyjnych jako prezent dla dziecka, które niezbyt dobrze znamy, ryzykujemy, że malec ma już coś takiego lub otrzyma podobną rzecz w tym samym czasie (np. na Gwiazdkę czy urodziny). W naszym sklepie znajdziesz nietuzinkowe drewniane zabawki, które świetnie nadają się na upominek.

Zalety drewnianych zabawek

Głównym powodem, dla którego rodzice coraz częściej decydują się na kupno drewnianych zabawek, są wspomniane względy bezpieczeństwa. Chodzi nie tylko o nieobecność toksycznych substancji, ale także brak np. ostrych krawędzi, a ponadto łatwe czyszczenie dzięki prostej, pozbawionej zakamarków formie. Jednak to nie wszystko. Drewniane artykuły dziecięce charakteryzują się nieprzeciętną trwałością - nie ma ryzyka, że zabawka zakończy swój żywot po kilku zetknięciach z pozbawionymi jeszcze wyczucia, dziecięcymi rączkami. Produkty te mogą służyć nawet kilku pokoleniom w prawie niezmienionym stanie, bez pęknięć, wykruszeń czy uszczerbień. Wydaje się, że drewniane zabawki są zbyt proste, by zaspokoić dziecięce potrzeby i sprawić prawdziwą frajdę - nic bardziej mylnego! Nieskomplikowana forma wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię i rozwija kreatywność. Nie zawsze można to powiedzieć o nowoczesnych zabawkach, które wszystko “podają na tacy” - mówiąc, pokazując i poruszając się, odbierają dziecku twórczy potencjał zabawy i możliwość rozwoju pewnych umiejętności.

Personalizowane artykuły dziecięce jako pomysł na prezent

Drewniane zabawki dają dziecku duże pole do popisu, a tym samym świetnie nadają się na prezent. W sklepie Specially 4u znajdziesz trzy rodzaje zabawek - pojazdów w całości wykonanych z drewna, które są tym fajniejsze, że można na nich umieścić personalizowaną tabliczkę z imieniem obdarowanego dziecka - małego właściciela zabawki. Spektakularny bolid Formuły 1, długa cysterna oraz traktor z przyczepą to znakomite pomysły na upominek na każdą okazję - urodziny, imieniny, Mikołajki, Gwiazdkę czy Dzień Dziecka. Ponadczasowe drewniane zabawki sprawią radość nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom, bo przecież nie każda mała kobietka lubi bawić się lalkami, a przy wyborze prezentu, warto brać pod uwagę preferencje malucha. Każda z oferowanych przez nas zabawek ma tabliczki (traktor z tyłu, cysterna i bolid po obu bokach), na których wygrawerujemy imię dziecka - przy zakupie wystarczy wpisać je w pole “Uwagi”.

Cena
-
Prezenty z okazji
Prezenty dla
Produkty
Ilość produktów: 99
pixel