Biblie jako prezent, Biblia na Chrzest i dla dzieci

Biblie jako prezent pamiątkowy i edukacyjny

Uroczystości takie jak Chrzest Święty oraz I Komunia Święta to wydarzenia, które wymagają szczególnej oprawy. I choć przyjęło się, że na takie okazje kupuje się drogie, praktyczne prezenty, to nie one zostają na zawsze w pamięci dziecka, które przeżywa jeden z najważniejszych momentów w swoim życiu. Pismo Święte to idealny prezent na chrzciny czy komunię - ma walor sentymentalny i edukacyjny. Dzięki możliwości umieszczenia na okładce personalnego grawerunku lub dedykacji, zyskuje on wyjątkową, pamiątkową wartość. Ale, co najważniejsze, taki podarunek zdecydowanie ułatwi rodzicom wprowadzenie pociechy w sferę wartości religijnych i duchowych. Już kilkuletnie dziecko zaczyna się interesować sprawami religii, zadaje pytania związane z historią chrześcijaństwa i z życiem duchowym. Nawet osoby niezbyt pilnie uczęszczające do kościoła, nie unikną w kontakcie z dzieckiem i jego edukacji, tematów związanych z chrześcijańskimi korzeniami, które leżą u podstaw naszej kultury.

Biblie specjalnie dla najmłodszych

Chcąc wychować dziecko w duchu religijnym, trzeba przekazać mu najważniejsze chrześcijańskie wartości i rzetelne informacje. Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie wszystko wyjaśnić i opowiedzieć “z głowy” wszystkie historie. Dlatego warto posiłkować się Biblią dla najmłodszych, której przekaz dostosowany jest do dziecięcego odbiorcy. W ten sposób maluch pozna historię stworzenia świata, raju i grzechu pierwszych rodziców, zapozna się z naukami Chrystusa i dziejami pierwszych chrześcijan, przyswoi sobie najważniejsze przypowieści i płynące z nich wnioski, zrozumie różnice między dobrem i złem. Religijne treści podane są w sposób interesujący i zrozumiały, nie ma obawy, że dziecko się znudzi. Bogate, piękne ilustracje stanowią wspaniałe uzupełnienie opowieści, a także dodatkową atrakcję dla malca i bodziec dla jego wyobraźni. Dzięki nim maluch chętniej sięgnie po Biblię i lepiej przyswoi sobie opisywane w niej zdarzenia. Wspólne czytanie Pisma Świętego to znakomity sposób na spędzanie czasu z dzieckiem, który może być dla najmłodszych bardzo inspirujący - zachęci do rozmów, zadawania pytań i odkrywania złożoności świata.    

Personalizowane Biblie - najlepsza pamiątka

W sklepie Specially4u znajdziesz w sumie kilkadziesiąt wzorów Biblii, z których część przewidziana jest jako prezent z okazji chrztu, a cześć na I Komunię Św. Na okładce może być prosta tabliczka z grawerunkiem zawierająca imię dziecka lub bardziej rozbudowana dedykacja, np. z cytatem. Proponujemy wzory pasujące do dziewczynek lub do chłopców, a także uniwersalne. Wszystkie Biblie zawierają wspaniałe ilustracje, będące doskonałym uzupełnieniem poważnej, ale przekazanej w przystępny sposób, treści. Mają twarde oprawy i różnią się przede wszystkim okładkami - na niektórych widnieją symbole religijne (jak krzyż, gołąbek, hostia, ręce złożone do modlitwy, różaniec czy witraż), na innych przedstawiona jest postać Jezusa nauczającego dzieci. Każda z oferowanych Biblii będzie wspaniałą pamiątką. Można też kupić Biblię w drewnianym pudełku (na którym również jest miejsce na dedykację) - w ten sposób będzie prezentować się jeszcze bardziej elegancko i nie zniszczy się podczas przechowywania na półce.

Cena
-
Prezenty z okazji
Produkty
Ilość produktów: 95
pixel