2019-03-29

8 pomysłów na prezenty z okazji I Komunii Świętej

I Komunia Święta to zarówno dla dziecka, jak i jego i rodziców wyjątkowy czas, który pamięta się zazwyczaj przez całe życie. Dziecko wkracza w tym momencie w większym stopniu w świat duchowości religijnej. Przyjmując po raz pierwszy do swojego serca Jezusa Chrystusa, na równi z rodzicami staje się pełnoprawnym członkiem wspólnoty religijnej. Dla wielu dzieci czas ten jest również nieodłącznie związany z prezentami wręczanymi przez gości – świadków tego wyjątkowego wydarzenia. Wybierając się na uroczystość z okazji I Komunii Świętej warto dobrać je tak, aby miały przede wszystkim wymiar duchowy, a nie materialny i przypominały przez lata przyjęcie jednego z najważniejszych sakramentów w kościele katolickim. Przedstawiamy listę prezentów, które będą odpowiednie z okazji I Komunii Świętej.

1. Eleganckie wydania Biblii

Poznanie treści Biblii dla małych dzieci może być fascynującą lekturą i wędrówką w dawne wieki, które staną się jednocześnie podstawą kształtującą ich późniejsze życie duchowe. Wydanie Biblii z pięknymi ilustracjami obrazującymi opowieści biblijne ze Starego i Nowego Testamentu będzie pięknym prezentem z okazji I Komunii Świętej, który sprawdzi się przez wiele lat. Urokliwe ilustracje z pewnością przyciągną uwagę dzieci i zachęcą je do samodzielnego poznawania i regularnego obcowania ze Słowem Bożym. Eleganckie wydania Biblii zostały ozdobione okolicznościowymi ornamentami będącymi religijnymi symbolami, jak gołąb – symbol Ducha Świętego, krzyż, dłonie, hostia, niebieski lub różowy różaniec, witraż, gołąb na tle krzyża, klęczące postaci chłopca lub dziewczynki, a także wizerunkiem Jana Pawła II. Stosownym i wyjątkowo eleganckim opakowaniem na te piękne i wartościowe książki będą drewniane pudełka. Wykonane na nich napisy będą przypominać dzieciom o dacie przyjęcia świętego sakramentu, a także imieniu ofiarodawcy.

Biblia w drewnianym pudełku- Pamiątka I Komunii Świętej

2. Kubki z nadrukami

Efektownym, jednocześnie pięknym i praktycznym prezentem upamiętniającym ten szczególny dzień w życiu dziecka, będzie kubek wykonany z wysokiej jakości ceramiki. Zdobiony ślicznym nadrukiem z aniołkiem, który w przyjazny sposób wprowadza dzieci w tematykę związaną z obrządkiem religijnym, a także spersonalizowanym napisem: „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”, datą komunii, imieniem dziecka i podpisem ofiarodawcy. Kubek będzie przypominał dziecku o świętym sakramencie za każdym razem, kiedy go użyje.

Kubek z nadrukiem Aniołka - Dla chłopca


Kubek z nadrukiem Aniołka - Dla dziewczynki

3. Okolicznościowa skarbonka na I Komunię Świętą

Częstym prezentem wręczanym przez gości z okazji I Komunii Świętej są pieniądze. Dziecko może przechowywać je w okolicznościowej skarbonce z drewna sosnowego z nadrukowanym rysunkiem i napisami. Rysunek przedstawia symbole religijne: kielich, hostię, kłosy, chleb z krzyżem oraz winorośl, a napis „Na Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej” zostaje spersonalizowany poprzez wygrawerowane imię dziecka oraz ofiarodawcy tego prezentu. Staranne wykonanie skarbonki pozwoli na długie cieszenie się prezentem. Wysuwana pod spodem klapka umożliwia natomiast wygodne wyjęcie oszczędności w razie potrzeby.

Skarbonka - Pamiątka I Komunii Świętej - Kielich

4. Drewniane pudełka na koperty

Prezent pieniężny wymaga także starannego opakowania. Idealnym sposobem na wręczenie gotówki z okazji I Komunii Świętej będzie drewniane pudełko na koperty, wysyłane wraz z jedną z nich, w odpowiednich wymiarach. Wykonane z naturalnego drewna oraz sklejki, z metalowymi zawiasami pudełko może służyć w późniejszym czasie do przechowywania bezcennych dziecięcych skarbów lub innych drobiazgów. Pudełka są zdobione w zależności od wyboru dokonanego przez ofiarodawcę rysunkami aniołka, gołębi – symboli Ducha Świętego, krzyża, klęczącej postaci, dłońmi złożonymi do modlitwy czy witrażem. Może się na nich również znaleźć data przyjęcia świętego sakramentu, napis „Pierwsza Komunia Święta” i imię osoby, która zdecyduje się wręczyć dziecku tego typu prezent.

Drewniane pudełko na koperty dla dziewczynki - Aniołek

5. Eleganckie filiżanki

Wkraczające powoli w dorosłe życie dziecko można również już z okazji I Komunii Świętej obdarować prawdziwą zastawą w postaci eleganckich filiżanek w komplecie z talerzykiem. Staranne wykonanie i piękne, oryginalne ozdoby pozwalają na wygodne serwowanie w nich kawy lub herbaty. Znajdą się na nich symbole związane ze świętym sakramentem, imię dziecka i data komunii.

Filiżanka z nadrukiem- Gołąb symbol Ducha Św.

6. Efektowna szklana statuetka

Pamiątkowe zdjęcia można ofiarować w różnych formatach i formach. Ekskluzywną pamiątką dla dziecka obchodzącego I Komunię Świętą może być szklana statuetka ze zdjęciem bliskiej jej osoby, całej rodziny czy rodziców chrzestnych. Wykonana z grubego, 2-centymetrowego szkła, statuetka jest wyjątkowo stabilna. Postawiona na półce, będzie utrzymywać się bez żadnej podpórki i stanowić piękną, bliską sercu ozdobę przez długie lata.

Szklana statuetka z Twoim zdjęciem i grawerem

7. Ramka na zdjęcia komunijne

Wyjątkowe święto w życiu dziecka, jakim jest I Komunia Święta, zasługuje na upamiętnienie okolicznościowymi zdjęciami. Wykonana starannie z drewna bukowego ramka z okolicznościowym, kolorowym napisem wybranym przez ofiarodawcę, będzie pięknym sposobem na ich ekspozycję i jednocześnie bardzo eleganckim prezentem dla dziecka. Ramki dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można stworzyć całą ich kolekcję, zdobiącą półki w pokoju dziecięcym lub ścianę.

Ramka na zdjęcie- Pamiątka I Komunii Świętej

8. Przybory do pisania

Dziecko obchodzące I Komunię Świętą z pewnością poczuje się wyjątkowo, jeśli zostanie obdarowane eleganckim zestawem przyborów do pisania. Wprawdzie pisanie ręczne powoli zastępuje druk komputerowy, jednak okolicznościowy długopis, pióro lub zestaw zawierający oba te przybory marki IM Parker to cenne akcesoria, których chętnie używamy przy uroczystych okazjach. Harmonijnie łączące tradycję z nowoczesnością, przybory do pisania IM Parker wykonane są ze stali nierdzewnej pokrytej czarną laką, z efektownymi, złotymi okuciami. Ekskluzywne drewniane pudełko, w którym się znajdują, to piękne opakowanie na prezent tego typu. Miękką wyściółka wewnątrz i złocona tabliczka z napisem grawerowanym metodą laserową powodują, że jest to wyjątkowa pamiątka, która będzie cieszyć nawet osobę dorosłą, po wielu latach przypominając o tym wyjątkowym dniu.

Zestaw Parker IM w eleganckim, drewnianym pudełku
pixel