2018-05-28

Co kupić na zakończenie roku dla nauczycieli?

Czerwiec tysiącom uczniów kojarzy się z końcem roku szkolnego i początkiem upragnionych wakacji. Jednakże przed zasłużonym wypoczynkiem muszą zmierzyć się z wieloma problemami (i nie jest tu mowa wyłącznie o poprawianiu końcoworocznych ocen). To czas pożegnań z nauczycielami i podziękowań za włożony przez nich trud, chęć niesienia pomocy i powiększania wiedzy uczniów. W jaki sposób można okazać swoją wdzięczność? Oczywiście za pomocą odpowiedniego prezentu! Poniżej przedstawiamy kilka przykładów podarunków, które na pewno spodobają się każdemu nauczycielowi!Spersonalizowany kubek


Nauczyciele w ciągu dnia bardzo dużo mówią. Z tego względu często mają problem z krtanią i gardłem. Pojawia się chrypka, suchość w gardle i tym podobne dolegliwości. Aby im zapobiec konieczne jest odpowiednie nawilżanie. Nie bez przyczyny nauczyciel kojarzy się z dziennikiem w jednej ręce oraz kubkiem kawy czy herbaty w drugiej. Dlaczego by więc nie połączyć pożytecznego z przyjemnym? Zaskoczcie swojego nauczyciela i zamiast kwiatów lub tabliczki czekolady wręczcie mu kubek z jego własnym imieniem, zabawnym napisem, obrazkiem lub życiowym mottem, który pasowałby do jego zachowania bądź stylu nauczania. Dzięki temu będzie miło wspominał (lub wspominała) Waszą klasę za każdym razem kiedy sięgnie po kubek napoju. Co więcej, jest to bardziej praktyczne, ponieważ kwiaty nie utrzymają się zbyt długo, a kubek pozostanie na lata. Należy jednak uważać z napisem. Jeżeli posiadacie nauczyciela z poczuciem humoru to nie ma obawy, ale jeśli nie jesteście pewni, to lepiej nie ryzykować i zdecydować się na bardziej poważne typy, aby nie poczuł się urażony.


Powspominajmy – pamiętnik klasowyCzęsto standardowe prezenty nie cieszą nauczycieli, jest to dla nich po prostu kolejny podarunek od uczniów, niewiele różniący się od prezentów z zeszłych lat. Warto więc pomyśleć nad czymś bardziej oryginalnym. Zdecydowanie ciekawą opcją jest wykonanie pamiętnika. Sprawi on, że nauczyciel na pewno zapamięta Waszą klasę na długie lata i będzie wracał do tych chwil z przyjemnością. Spiszcie tam swoje klasowe historie, wklejcie zdjęcia z wycieczek, spotkań, a nawet z lekcji czy z przerw, napiszcie podziękowania i podpiszcie się, każdy z osobna. Tutaj także, jeśli macie do czynienia z nauczycielem posiadającym dystans do samego siebie, można umieścić kilka żartobliwych wersów.


Bon upominkowy do SPA


Każda nauczycielka z całą pewnością marzy o odpoczynku w SPA. Zazwyczaj jednak taki pobyt bardzo dużo kosztuje i większość rezygnuje z takiej przyjemności. Jednak u Was cena rozbije się na wiele osób, dzięki czemu każdy z Was zapłaci tylko niewielką kwotę, a nauczycielka będzie wniebowzięta.


Kosz pełen niespodzianek


Innym pomysłem jest sprezentowanie wielkiego kosza różnych darów. Możecie tam włożyć naprawdę przeróżne rzeczy, wszystko zależy od Waszej fantazji oraz budżetu klasowego. Oczywiście w granicach rozsądku. Przykładowymi przedmiotami są: kosmetyki, słodycze, owoce, zestaw czerwonych cienkopisów itp.

pixel