2018-06-11

Co kupić odchodzącemu z pracy?

Lato to nie tylko czas wakacji i urlopów, ale także zmian. To właśnie wtedy wiele ludzi postanawia „wziąć” się za siebie i regularnie ćwiczyć aby zdobyć  nie tylko kondycję, ale również ładne i wysportowane ciało. Co więcej, nierzadko w tym czasie wprowadzane są w życie poważne decyzje. Przykładem jest odejście z jednej pracy i poszukiwanie innej. Jeśli więc znasz kogoś, kto postanowił opuścić Wasze miejsce pracy, to warto się zastanowić nad odpowiednim prezentem pożegnalnym. Jest to niewielki gest, ale z całą pewnością wywoła szeroki uśmiech na twarzy Twojej koleżanki lub kolegi z pracy.

Zdjęcie w ramce dla upamiętnienia pewnego etapu w  życiu


Fotografie to wspaniały sposób na zatrzymanie określonych chwil i wracanie do nich. Warto wykonać wspólne zdjęcie całej załogi (wraz z odchodzącym), włożyć w ładną, ozdobną ramkę i podarować  podczas pożegnania. Będzie mógł powiesić ją na ścianie lub położyć na biurku jako gest zakończonego etapu w życiu i rozpoczęcia nowego. Co więcej, każdy powinien się podpisać z tyłu albo z boku zdjęcia.


Kubek z odpowiednim nadrukiem


To dosyć popularny i mało oryginalny prezent, ale każdy się z niego z całą pewnością ucieszy. Na rynku można spotkać ogrom różnych typów kubków, wystarczy jedynie wybrać taki, który nawiązywałby obrazkiem bądź napisem do odchodzenia z pracy. Można także zdecydować się na pasujące motto lub szczere wyznania, by dana osoba wiedziała, że wszyscy ją wspierają  trzymają kciuki za sukces w przyszłej pracy. Jeżeli dobrze znasz swojego biurowego kompana i masz świadomość, że ma poczucie humoru i dystans do samego siebie, to dobrym pomysłem jest kupno kubka z zabawnym tekstem lub nawiązującym obrazkiem. Obecnie możliwe jest także spersonalizowanie naczynia poprzez wygrawerowanie na nim imienia odchodzącego. Wystarczy jedynie wpisać je podczas zamówienia.

Magnesy na lodówkę


Nie ma konkretnych wytycznych jeśli chodzi o kwotę jaką należy wydać na prezent. Nie powinien być jednak zbyt wyszukany, aby nie onieśmielić tym obdarowanego. Warto wybrać coś niewielkiego, ale szczerego. Dobrym przykładem jest magnes na lodówkę. Tutaj także panuje swoboda co do wyboru, jednak dobrze by było zdecydować się na tematyczny model. Nie muszą to być długie, życiowe przesłania, wystarczy po prostu zamówić magnes z krótkim „powodzenia” wraz z datą odejścia danej osoby z pracy. Taki podarunek jest nawet lepszy od powszechnie znanych przypinek, ponieważ nie ma obawy, że się zawieruszy.


Vouchery, bilety, kupony i tym podobne


Następną propozycja wymaga wspólnego działania wszystkich pracowników. Po rozłożeniu kosztów, prezent nie będzie dla nikogo kosztowny, a sprawi dużo radości osobie, która postanowiła odejść. Trzeba przede wszystkim zastanowić się co Twój kolega lub koleżanka z pracy lubią robić, o czym marzą, lecz nigdy nie mieli na to czasu. Dobrym przykładem jest bilet do teatru lub kina, kupon do SPA, dwudniowy wyjazd we dwoje (jeśli odchodzący posiada partnera życiowego), a dla odważniejszych - skok na bungee i tym podobne atrakcje.
pixel