2017-12-11

Co kupić osobie, która ma wszystko?

Kupowanie prezentów nierzadko sprawia wiele problemów. Nie wiadomo co podarować danej osobie, żeby trafić w jej gust i oczekiwania. Niekiedy nawet po zapytaniu kogoś co chciałby dostać, może odpowiedzieć, że nic nie jest mu potrzebne, ponieważ „ma wszystko”. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Poniżej zostaną przedstawione propozycje uniwersalnych prezentów, które spodobają się dosłownie każdemu, a co więcej – będą użyteczne. Dzięki temu przydatność takiego przedmiotu będzie z pewnością długa.

DIY, czyli własnoręcznie zrobione prezenty

Praca własna, jaką się włożyło we własnoręcznie robione prezenty zostanie na pewno doceniona, a my będziemy z siebie bardziej zadowoleni niż jakbyśmy kupili coś w sklepie. Niekiedy nawet drobne przedmioty wywołują wielki uśmiech na twarzach. Dla wielu ludzi to właśnie takie mają największą wartość, ponieważ, wiedzą oni, że zostały wykonane z dobrego serca i z sympatii. Na co jednak można się zdecydować, aby nie przerosło naszych możliwości manualnych i nie było tandetne i przewidywalne? W ostatnich latach nacisk na rękodzieła jest bardzo duży. Dlatego też rozpowszechniły się rozmaite poradniki, które pokazują (na przykład przy pomocy obrazków, zdjęć lub filmików) jak w stosunkowo prosty sposób można z pozoru niewinnych i mało użytecznych przedmiotów zrobić coś pięknego. Można przyozdabiać np.: kuferki, deski do krojenia, pudełka, a nawet książki różnorakimi technikami (między innymi decoupage, którego popularność wciąż rośnie). Inną metodą jest wykonanie tabliczki ze śmiesznym napisem, która się przyczepia do drzwi lub własnego, ozdobnego mydła. Pomysłów jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Tabliczka-z-nadrukiem-Wczoraj-bylo-tu-czysto-spozniles-sie-12350_1


Tabliczka-z-nadrukiem-Nie-wchodzic-nie-pukac-nie-budzic-SPIE-12347_1


Tabliczka-z-nadrukiem-Kuchnia-to-serce-domu-12344_1

Bilety do kina, teatru czy opery

Ta propozycja w większości przypadków się sprawdza. Trzeba tylko znać gust osoby, której chcemy owe bilety podarować. Najlepiej, jeśli byłby to bilet podwójny, żeby obdarowany nie był zmuszony iść sam. Spora część społeczeństwa uważa, że żałuje, że nie ma czasu wybrać się do teatru czy opery i odwiedza te miejsca bardzo rzadko, albo wcale. Podarowany bilet będzie stanowił idealną motywację do tego, aby w końcu się tam wybrać.

Bony upominkowe

Choć zazwyczaj kojarzą się nam ze sklepami odzieżowymi, spożywczymi czy drogeriami, to nie zawsze musi tak być. Niejednokrotnie można je nabyć na przykład przez Internet, a nie tylko w stacjonarnych sklepach. Często podchodzi się do tego z dystansem, aby druga osoba nie pomyślała, że nie mamy żadnego pomysłu ani chęci szukania prezentu, więc kupujemy bon, aby sama sobie coś wybrała. Jednakże na zasadzie bonu upominkowego można podarować przykładowo bilet do SPA. To wspaniały prezent, który sprawi radość nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Pozwoli się zrelaksować i zregenerować siły. Kolejną propozycją jest bon do fryzjera albo kosmetyczki. Choć w tym przypadku dotyczy to głównie płci żeńskiej, to jednak panowie również mogą z tej opcji korzystać. Ciekawym rozwiązaniem są samodzielnie wykonane bony czy też kupony między innymi na: przytulenie, sprzątanie pokoju, ścielenie łóżka, mycie naczyń i tym podobne.

pixel