2018-06-18

Co kupić szefowej, kiedy wychodzi za mąż?

W pracy, jak w każdym innym miejscu, w którym przebywa się większą grupą, tworzą się różne relacje. Jedni się zaprzyjaźniają, drudzy trzymają się na dystans, a trzeci albo się niezbyt dobrze znają, albo pozostają względem siebie obojętni. Stosunki z szefową również bywają różne. Jednak warto utrzymywać z nią dobre kontakty i dbać o taką znajomość. Kiedy w danej firmie dzieje się coś ważnego, wszyscy wspólnie świętują ten czas i starają się go spędzić jak najlepiej. Co jednak w sytuacji, w której dowiadujemy się, że nasza szefowa niedługo wychodzi za mąż? Często pracownicy nie wiedzą jak się wówczas zachować. Zignorować ten fakt czy w jakiś sposób uczcić? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupno jakiegoś niewielkiego podarunku i szczere złożenie życzeń od wszystkich podwładnych. Można co prawda złożyć się na duży bukiet kwiatów, ale warto wybrać coś bardziej wyszukanego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Pudełko z łakociami na dobre rozpoczęcie nowej drogi życia


Za słodyczami przepada każdy. Jest to miły gest, który na pewno zostanie dobrze odebrany. Jest to także bardzo elegancki prezent, który pasuje do okazji. Drewniane pudełka można kupić w stacjonarnych sklepach albo złożyć specjalne zamówienie przez Internet. Na wielu platformach jest możliwość  spersonalizowania kartonu poprzez wygrawerowanie imienia szefowej i przykładowo daty jej ślubu. To sprawi, że dużo bardziej doceni gest i będzie wiedziała, że prezent został jej podarowany z czystego serca i jest skierowany tylko do niej. Do środka można rzucić dosłownie wszystko, ale najlepiej wypełnić pudełko cukierkami takimi jak krówki.  Niekiedy od razu w zestawie można dostać gotowy prezent wraz ze słodyczami jako wypełnienie.

Komplet filiżanek


Być może jest to dosyć proste rozwiązane, ale bardzo praktyczne. Filiżanki przydadzą się bowiem w każdym jednym mieszkaniu. Choć na co dzień mało kto z nich korzysta, to jednak gdy przyjeżdżają goście można im zaproponować kawę lub herbatę w eleganckich naczyniach. Aby pasowały one do okazji, można zdecydować się na filiżanki z motywem ślubnym. Można spotkać takie odmiany, które nawzajem się dopełniają tworząc pełne zdanie albo formując serce. Pod obrazkiem bardzo często wypisane są imiona nowożeńców, a także data zawarcia sakramentu małżeństwa.

Wino i akcesoria do niego


W tym wypadku podarowanie alkoholu w ramach prezentu nie jest niczym niestosownym. Warto jednak zadbać o to, by nie dać samej butelki. Należy zwrócić uwagę na to, by szefowa dostrzegła trud włożony w naszykowanie takiego daru. Jest to możliwe dzięki spersonalizowaniu butelki wina. Podczas zamówienia wystarczy po prostu podać odpowiedni napis, który miałby znajdować się na szkle. Mogą to być imiona nowożeńców, ale równie dobrze można umieścić tam motto życiowe, a nawet zabawne teksty, ale trzeba mieć pewność, że szefowa posiada poczucie humoru i nie urazi jej to. Na rynku można spotkać również specjalne pudełka na wino z motywem ślubu. Są tam zwykle narysowane (lub wycięte, w zależności od typu opakowania) postacie – kobieta z długim welonem i mężczyzna w garniturze.

pixel