2018-12-14

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Kiedy nadchodzi koniec roku, dla wielu osób jest to czas podsumowań i przemyśleń. Zastanawiamy się wówczas, co udało się zrealizować, osiągnąć, czy wytrwaliśmy w swoich postanowieniach. Jednocześnie snujemy już plany na kolejny rok i znów obiecują sobie, że będą regularnie ćwiczyć, spędzać więcej czasu z bliskimi, dbać o swoje zdrowie itd. Dlaczego, choć postanowienia noworoczne są tak ambitne, trudno jest w nich wytrwać? Prawdopodobnie brakuje nam motywacji, cierpliwości, dobrej organizacji, uporu. Na szczęście realizacja wielkich planów nie jest niemożliwa, a pomóc nam w tym mogą przeróżne gadżety.

Noworoczny kalendarz z nadrukiem

Rzeczą zarówno praktyczną, jak i niezwykle motywującą, jest książkowy kalendarz z noworocznym nadrukiem. Okładka została wykonana z ekologicznej skóry, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko. Ponadto znajdują się na niej nadruki wybranych postanowień noworocznych, a pod nimi umieszczono napis „Postanowienia Kuby (imię do wyboru)”. Dzięki temu wystarczy rzut oka na kalendarz i już przypomina nam się, co sobie obiecaliśmy. Istotne jest to, że można w nim zapisywać dosłownie wszystko i dokładnie zaplanować każdy dzień. Z jego pomocą już nie zapomnimy o kolejnym treningu, wizycie u lekarza itp. W kalendarzu znajdują się także informacje o świętach czy imieninach. Jego atutem jest również fakt, iż można zawsze mieć go przy sobie i, gdy zachodzi taka konieczność, od razu zanotować coś ważnego. Można też dokonywać w nim podsumowań, np. co tydzień, co miesiąc i zaznaczyć, co udało nam się zrealizować, a nad czym musimy jeszcze popracować. Kalendarz książkowy to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Mamy w ten sposób możliwość pokazać komuś, że szczerze mu kibicujemy.

Kalendarz-z-nadrukiem-postanowienia-noworoczne-12152_1

Ścienne kalendarze na Nowy Rok

Oprócz wersji książkowej, warto także zaopatrzyć się w kalendarz ścienny. On również może przypominać nam o tym, co chcieliśmy danego dnia zrobić. Czasami bowiem podczas tygodnia wypełnionego pracą, łatwo jest stracić rachubę czasu i nawet zapomnieć, jaki mamy dzień. Istnieje możliwość zakupienia spersonalizowanego kalendarza z zapisanymi indywidualnymi postanowieniami noworocznymi oraz imieniem właściciela. Kiedy każdego dnia widzimy, co sobie obiecaliśmy na ten rok, łatwiej jest w tych założeniach wytrwać. To naprawdę doskonała motywacja oraz swego rodzaju przypomnienie o obietnicach złożonych samemu sobie.

Kalendarz-scienny-z-nadrukiem-Kura-i-kogut-wstawaj-szkoda-dnia-15119_4

Długopis Parker w eleganckim pudełku

Czasami warto sprawić sobie drobny prezent na zachętę, szczególnie gdy w poprzednim roku udało się wypełnić choć część postanowień. Nagroda zawsze bowiem jest dodatkową motywacją. Świetnym pomysłem jest kupno eleganckiego i wygodnego długopisu firmy Parker. Gwarantuje on komfort i przyjemność pisania. Może będzie to zachęta do tego, aby notować w kalendarzu wszystko co istotne i co pomoże w realizacji postanowień. Ponadto można w pudełku wygrawerować zagrzewający do walki z samym sobą napis.

Długopis Parker IM w eleganckim, drewnianym pudełku
pixel