2018-03-26

Komu wypada dać w prezencie alkohol?

Okazji do świętowania w ciągu roku może być naprawdę sporo. Urodziny znajomego lub kogoś z rodziny, ważne wydarzenia, które niedawno miały miejsce i wiele innych. Zazwyczaj w takich sytuacjach nie wypada przyjść z tak zwanymi „pustymi rękami” i nawet jakiś mały upominek należy ze sobą przynieść. Dosyć popularne jest wręczanie alkoholu w ramach prezentu. W większości przypadków jest to trafiony podarunek. Zawsze znajdzie się bowiem okazja do jego wypicia i poczęstowania gości. Jednakże należy pamiętać o tym, że nie każdemu wypada podarować alkohol. Fakt ten może mieć bardzo duże znaczenie w dalszym postrzeganiu naszej osoby przez obdarowanego. Aby więc uniknąć przykrych sytuacji, dobrze jest wiedzieć komu oraz kiedy można taki prezent dać.

Karafka-do-whisky-zycie-zaczyna-sie-po-10862_2

Na osiemnaste urodziny

Jeżeli zostaliśmy zaproszeni, aby świętować czyjeś osiemnaste urodziny, można śmiało jubilatowi podarować w prezencie alkohol. Przekracza on bowiem wiek, który przyzwala mu na picie tego typu trunków. Warto jednak dodać coś do niego, aby nie przyjść z samą butelką. Drugim prezentem nie musi być nic drogiego, można postawić na coś małego i funkcjonalnego.

Parze młodej na ślub

Bardzo często zdarza się tak, że młoda para zamieszcza na zaproszeniu prośbę o to, aby nie przynosić w prezencie kwiatów, które mogą szybko zwiędnąć i nie będzie ich gdzie trzymać, ale zjawić się z butelką wina. To o wiele praktyczniejsze rozwiązanie i na pewno ucieszy nowożeńców. W tej sytuacji nie można jednak podarować taniego alkoholu. Musi być on lepszego gatunku.

Dla miłośników i znawców alkoholi

Jeżeli wybieramy się do kogoś, kto posiada w swoim domu własny barek wyposażony w różne rodzaje alkoholi, możemy powiększyć jego kolekcję kupując nową sztukę. Z całą pewnością go to usatysfakcjonuje.

W ramach podziękowania za pomoc

W niektórych sytuacjach alkohol (jest to jeden z nielicznych przypadków, w których dać można stosunkowo tani alkohol, taki jak wódka czy standardowe wino) można podarować w ramach podziękowania za jakąś drobną pomoc. Przykładem może być bezinteresowne naprawienie szafki czy innych domowych sprzętów, pomoc w noszeniu mebli do mieszkania i tym podobne sprawy. Pomimo tego, że druga osoba niczego w zamian nie oczekuje, to jednak aby uspokoić swoje wyrzuty sumienia, można śmiało podarować mu butelkę wybranego trunku.

Kiedy idzie się w gości do kogoś, kogo się nie zna

Czasami zdarzają się takie sytuacje, w których udajemy się do osób nam nieznanych. Przykładowo może to być pierwsza wizyta u rodziców swojej drugiej połówki. Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, warto coś im podarować. Dobrym pomysłem jest kupno kwiatów dla mamy oraz butelki dobrego alkoholu dla taty. Wówczas na pewno nikt nie będzie tego uważał za nietaktowny gest. Przy następnych spotkaniach można wysilić się na coś bardziej wyszukanego, ale nie znając danej osoby, ciężko jest dobrać odpowiedni prezent. Innym przykładem może być zaproszenie na domówkę do przyjaciół naszego znajomego. To idealny przykład sytuacji, w której alkohol z pewnością się przyda i będzie doskonałym prezentem.

pixel