2018-04-06

Komunijne prezenty dla dziewczynki

Pierwszą Komunię Świętą pamięta praktycznie każdy. To uroczysty i wyjątkowy dzień w życiu młodej osoby. Wiążą się z tym liczne przygotowania, spotkania w kościele, wybieranie i kupowanie dodatków, a także planowanie przyjęcia komunijnego. Jednakże nie tylko dzieci i ich rodzice muszą się mierzyć z wieloma dylematami. Nierzadko zaproszeni goście nie mają pojęcia co kupić jako prezent. Często w ramach upominku rodziny przekazują koperty z pieniędzmi, ale warto wyjść poza schemat. Z tego powodu przedstawione zostaną najlepsze propozycje, które z całą pewnością przypadną do gustu każdej trzecioklasistce przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej.

Nasze inspiracje komunijne: https://specially4u.pl/pol_m_Prezenty-z-okazji_Prezent-na-Komunie-Chrzest-540.html

Rower – może i mało oryginalny, ale jakże cieszy!

Rower stanowi typowy przykład prezentu komunijnego. Będzie odpowiedni zarówno dla dziewczynki, jak i chłopczyka. Wiek ośmiu, dziewięciu lat jest odpowiednim okresem na zmianę dziecinnego rowerka na większy, który służyć będzie przez dłuższy czas. Oczywiście zależy to także od indywidualnych predyspozycji. Jeżeli skok wzrostowy dziewczynki jeszcze nie nastąpił do czasu Pierwszej Komunii Świętej, to warto poczekać z kupnem roweru, ponieważ trzeba będzie wybrać mniejszy model, z którego za niedługo wyrośnie. Prezent ten niesie za sobą ogrom zalet.
Oto kilka z nich:

  1. To doskonała motywacja do rodzinnych wypraw rowerowych (w szczególności, że komunie odbywają się w maju, kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej).
  2. Rower skłania do aktywności fizycznej, która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dorastającej dziewczynki (a jak wiadomo, w dzisiejszej dobie elektroniki aktywność ruchowa wśród dzieci maleje).
  3. Może stanowić duży krok w samodzielność. Zmobilizuje dziecko do samodzielnego poruszania się po mieście, a także dojeżdżania do szkoły i wracania z niej.

Biżuteria dla młodej damy

Wszystkie dziewczynki chciałyby być jak ich mamy. Nosić elegancką biżuterię, chodzić na obcasach i się malować. Choć może do szpilek są jeszcze za małe, to jednak z pewnością ucieszą się, gdy w ramach prezentu dostaną biżuterię. Dobrą opcją są srebrne kolczyki lub bransoletka czy niewielki pierścionek. Jeżeli dziewczynka nie ma przebitych uszu, można podarować jej zaproszenie do gabinetu kosmetyczki, gdzie po zabiegu od razu wybierze sobie kolczyki, które będzie nosić w przyszłości (pierwsza para jest bowiem odpowiednio przystosowana do gojącej się rany).Pudełko wspomnień

W czasie Komunii goście przekazują dzieciom specjalne kartki komunijne, robione są zdjęcia, a nawet sesje fotograficzne. To wspaniała pamiątka, która jednak może być łatwo zgubiona. Dlatego też dobrym pomysłem jest kupno szkatułki lub pudełka (dobrze gdyby było na tyle duże, by zmieścić kartkę w formacie A5). Zazwyczaj są one dodatkowo ozdabiane, posiadają grawerunek z imieniem i nazwiskiem, datą, a niekiedy można nawet spersonalizować szkatułkę i poprosić o umieszczenie wizerunku dziewczynki na pokrywce. Co więcej, z reguły pudełka takie posiadają kłódkę i zamek, dzięki czemu może stać się to nie tylko skrytką na komunijne prezenty, ale także pamiętnik czy biżuterię.pixel