2018-12-07

Organizacja w Nowym Roku z idealnym kalendarzem!

Już niebawem przyjdzie nam pożegnać 2018 rok i powitać nowy. W związku z tym w głowach wielu osób z pewnością pojawiają się już noworoczne postanowienia i plany. Wytrwać w nich jest jednak trudniej niż je wymyślić. Jedną z najczęstszych rzeczy, którą sobie samym obiecujemy, to lepsza organizacja czasu. Liczymy na to, że wreszcie nie będziemy marnować cennych godzin na głupstwa, znajdziemy chwilę dla siebie oraz rodziny, a jednocześnie wywiążemy się ze wszystkich swoich obowiązków. Na szczęście nie jest to niemożliwe, a pomóc nam w tym może kalendarz.

Kalendarz książkowy – pomoc w wytrwaniu w postanowieniach

Bez wątpienia niezależnie od noworocznych postanowień każdy powinien zaopatrzyć się w kalendarz książkowy. Jest to też świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, ponieważ istnieje możliwość spersonalizowania upominku. Do wyboru są kalendarze z różnymi nadrukami, motywami, napisami, a nawet imionami. Poza tym można do niego wpisać osobistą dedykację. Taki organizer bardzo się przyda, jest w nim bowiem miejsce na notatki i można zapisać sobie każdą ważną rzecz, o której nie wolno zapomnieć. Ponadto w kalendarzu łatwo rozplanować cały dzień i rozłożyć go na poszczególne godziny. Oprócz tego znajduje się w nim wiele innych przydatnych dodatków, np. informacje o świętach, imieninach, wschodach i zachodach Słońca itp. Ważne jest również to, iż można zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie i w każdej chwili coś zanotować lub sprawdzić. Dzięki temu umawianie się na wizyty lekarskie, spotkania biznesowe i towarzyskie już nie będzie takie straszne. Poczujemy, że mamy swoje życie pod kontrolą i nic nas niemile nie zaskoczy. Kiedy dokładnie widzimy, co i kiedy powinniśmy zrobić, łatwiej jest zagospodarować czas tak, aby starczyło go na wszystko.

Kalendarz-z-nadrukiem-dla-przedszkolanki-slonik-14697_4

Ścienne kalendarze

W każdym domu obowiązkowo powinien wisieć także ścienny kalendarz. Gdzie najlepiej go powiesić? W kuchni lub gabinecie. To pierwsze pomieszczenie jest w ciągu dnia często przez nas odwiedzane, kierujemy tam swoje kroki rano i zerknięcie na kalendarz może szybko przypomnieć nam o czymś ważnym, co mieliśmy danego dnia zrobić. Z kolei w gabinecie pracujemy, uczymy się i możemy na bieżąco coś zanotować. Kalendarz ścienny jest bardzo przejrzysty, wystarczy jedno spojrzenie i już widzimy co nas czeka w danym miesiącu. Należy tylko pamiętać o tym, aby przesuwać codziennie okienko. Poza tym z łatwością można zaznaczyć konkretny dzień, napisać jakieś hasło. W kalendarzu z reguły zaznaczone są najważniejsze święta oraz imieniny. Warto zdecydować się na kupno spersonalizowanego kalendarza, np. ze śmiesznym nadrukiem lub motywem, który miło nam się kojarzy.

Kalendarz-scienny-z-nadrukiem-rok-spelnionych-marzen-15530_1

Kalendarze na deseczce

Kalendarze na deseczce są dość nietypowe, wielofunkcyjne i prawdopodobnie dlatego cieszą się taką popularnością. Najlepiej powiesić je w widocznym miejscu, najlepiej w kuchni, i codziennie odrywać jedną karteczkę. Znajduje się na niej nie tylko data, ale również miejsce na notatki, informacja o wschodzie i zachodzie Słońca, imieninach, święcie. Oprócz tego poznamy nowe przysłowie, przepis, dowcip, przeczytamy poradę lub ciekawostkę. Dzięki temu z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli zobaczyć, co autorzy kalendarza przygotowali dla nas na kolejny dzień.

Kalendarz-na-deseczce-z-nadrukiem-Drzewo-12445_2
pixel