2018-03-19

Prezent dla rozwódki

Niestety w dobie dzisiejszych czasów rozwody są dosyć powszechnym zjawiskiem. Ich powody mogą być różne: tajemnice, które wyszły na jaw dopiero po ślubie, liczne nieporozumienia, sprzeczki i konflikty, nałogi, agresja i wiele innych. Niejednokrotnie rozwód jest jedynym wyjściem z sytuacji. Z całą pewnością nie jest to przyjemne doznanie dla nikogo. Jeśli więc mamy w swoim pobliżu osobę, która właśnie bierze rozwód, warto ją wesprzeć psychicznie. Okazać swoje dobre intencje można między innymi poprzez podarowanie odpowiednio przemyślanego prezentu, którego celem będzie podniesienie na duchu oraz danie nadziei na lepsze jutro. Choć może się wydawać, że nie ma takich rzeczy, które by się nadawały i nie uraziły osoby rozwiedzionej, to jednak okazuje się, że pomysłów jest naprawdę dużo. Warto zastanowić się nad niektórymi z nich.

Dla rozwódki z dystansem do samej siebie – tematyczny kubek

Jeżeli nasza znajoma, która się rozwodzi nie bierze wszystkiego na poważnie, lubi żartować i posiada dystans do siebie – dobrym rozwiązaniem jest kupno kubka z zabawnym napisem lub obrazkiem, które tematycznie nawiązywałyby do rozwodu i ukazywałyby całą sytuację w mniej czarnych barwach. Wybrać można taki wzór, który idealnie pasowałby do danej osoby, był spersonalizowany. Z całą pewnością zostanie to docenione przez obdarowaną i za każdym razem kiedy będzie piła z takiego kubka – pojawi się na jej ustach wielki uśmiech.

Kubek-z-nadrukiem-Baby-ach-te-Baby-12850_3

Magnes na lodówkę lub inne metalowe przedmioty z motywacyjnymi tekstami

Bardzo często w trakcie i po rozwodzie, osoby są przybite, skołowane i nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca. Muszą się zmagać z różnymi trudnościami, dzielić kosztowności i nierzadko szukać nowego lokum do mieszkania. To wszystko wywołuje bardzo dużo stresu. Dlatego, aby pomóc swojej znajomej w tym wytrwać, można podarować jej niewielki, symboliczny prezent, jakim jest magnes. Motto lub obrazek na nim umieszczony nie musi nawiązywać do rozwodu, ale warto zwrócić uwagę na to, aby namawiał do stawiania czoła trudnościom albo dawał nadzieję na poprawę sytuacji. Taki drobiazg okaże się bardzo przydatny w cięższych momentach.

Magnes-na-lodowke-Druh-12786_2

Bilety do kina, teatru lub SPA

Aby ukoić nerwy rozwódki, warto zabrać ją do jakiegoś relaksacyjnego miejsca, w którym choć na chwilę zapomni o swoich problemach. Dobrym pomysłem jest kupno biletów do kina przykładowo na komedię czy film akcji (chociaż zależy to oczywiście od indywidualnych preferencji znajomej) albo do teatru na ciekawy spektakl. Wizyta w SPA będzie miała zbawienny wpływ na cały organizm (nie tylko pomoże fizycznie, ale także psychicznie), jednakże jest to już droższy prezent.

Eleganckie filiżanki, ulubiona kawa oraz rozmowa

Ostatnim (choć nie najgorszym) rozwiązaniem jest kupno zestawu ładnych filiżanek oraz ulubionej kawy rozwódki. Bardzo często osobom takim brakuje kogoś, komu mogłyby się zwierzyć, kto by ich wysłuchał, doradził i wspierał. Dlatego świetnym pomysłem jest zorganizowanie wspólnego wieczoru przy kawie (albo herbacie) i przeprowadzanie długich rozmów, które w zależności od potrzeby – mogą trwać nawet całą noc.

Filizanka-z-nadrukiem-Mozesz-to-zrobic-12174_2
pixel