2018-05-07

Prezenty na Dzień Matki

26 maja to dzień, który poświęcony jest wszystkim mamom. Dzieci (bez znaczenia czy czterdziestoletni czy pięcioletni) w podzięce za włożony trud, cierpliwość, poświęcenie oraz nieustanną miłość obdarowują swoje mamy różnorakimi prezentami. Często jednak pojawiają się problemy dotyczące wyboru odpowiedniego podarunku. Oczywiście najmłodsi mogą narysować przepiękną laurkę, lecz w dorosłym życiu sprawa się nieco komplikuje.

Jeśli więc łapiesz się za głowę i wciąż nie masz żadnych pomysłów (a zegar tyka!), to trafiłeś w dobre ręce. Przedstawiamy listę najbardziej trafionych prezentów na Dzień Matki.

Gdy chęci są, ale pieniędzy już nie bardzo…


Jak wiadomo, pieniądz rządzi światem. Jednakże w tym przypadku wcale tak nie musi być! Często prezenty bez nakładu finansowego są o wiele bardziej doceniane, a także zapadają w pamięć. Jak to możliwe? Już podajemy przykład. Wyobraź sobie minę swojej mamy gdy podchodzisz do niej z podpisaną kopertą i życzysz wszystkiego najlepszego. W pierwszym momencie zapewne pomyśli, że wręczasz jej pieniądze. Jednak po otwarciu koperty będzie czekać na nią miła niespodzianka. W środku znajdzie zaproszenie na wspólne spędzenie całego dnia. Możecie wybrać się do parku i urządzić rodzinny piknik, wspólnie poplotkować i uzupełniać krzyżówki albo pojechać na wycieczkę rowerową.

ewentualnie…


Alternatywnym sposobem jest także wręczenie kuponu na pomoc w pracach domowych, aby mama mogła w końcu znaleźć chwilę dla siebie i odpocząć. Z pewnością będzie za to bardzo wdzięczna.

Czy akcesoria kuchenne to bezpieczny prezent?


I tak i nie. Może to być bowiem dwuznacznie zrozumiane. Rozważmy więc ten problem. Dużo zależy od poczucia humoru mamy, a także jej poglądów i zainteresowań. Jeśli nie lubi gotować to na pewno nie będzie zadowolona z nowej patelni. Inaczej sprawa wygląda, jeśli pieczenie ciast czy przyrządzanie przepysznych dań sprawia jej dużą satysfakcję. Wówczas można pokusić się na kupno fartuszka kuchennego, aby jej ubrania były zawsze czyste. Istnieje wiele różnych typów. Można co prawda wybrać tradycyjny, bez wzorów, ale warto zdecydować się na fartuch posiadający obrazek albo zabawny napis, który pasuje do charakteru mamy.


Usiądź mamo, wypij kawę i zrelaksuj się – zasłużyłaś.

Kolejnym pomysłem nawiązującym do akcesoriów kuchennych jest zestaw filiżanek. Kawę czy herbatę pije każdy, więc zawsze będzie to trafiony prezent. Tutaj również panuje totalna swoboda jeśli chodzi o wzory i napisy. Aby trochę rozczulić swoją mamę, możesz zdecydować się na filiżankę, na której napisane będzie ile dla Ciebie znaczy. Co więcej, możesz nawet umieścić pod spodem swoje imię, wystarczy po prostu napisać nam to podczas zamówienia.

Filiżanka zbyt dystyngowana? Na to też mamy sposób!


Jeżeli Twoja mama to zwolenniczka praktyczności to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie podarowanie jej kubka. Więcej zmieści się w nim napoju, a także jest łatwiejszy w „obsłudze”. Nie trzeba się zastanawiać który palec wystawić do góry albo czy ręka trzymająca naczynie wystarczająco dobrze wygląda. W tym przypadku także można wybrać odmiany z tematycznymi wzorami.

pixel