2018-07-13

Prezenty na chrzest

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu świeżo upieczonych rodziców. Co prawda dziecko z całej ceremonii nie pamięta zbyt wiele, ale zdjęcia oraz podarunki mogą wiele opowiedzieć o tym wyjątkowym dniu. W związku z tym, wiele osób zastanawia się jaki prezent na chrzest jest najlepszym wyborem. Powinien on przecież pozostać pamiątką na długie lata, a zarazem nie odwracać uwagi od tego, co najważniejsze, czyli istoty Chrztu Świętego. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest wybrać coś odpowiedniego. Co zatem powinno się podarować ochrzczonemu dziecku?

Obrazkowa Biblia dla dzieci

Doskonałym wyborem jest zakup ilustrowanej Biblii dla dzieci. Z pewnością taki prezent będzie pamiątką na wiele lat, a oprócz tego nie stanowi on tylko kolejnej ozdoby do odstawienia na półkę i zapomnienia. Kolorowe obrazki przyciągną uwagę malucha, gdy tylko nieco podrośnie. Biblia dla dzieci to doskonała okazja do wspólnego czytania i poznawania losów pierwszych ludzi, Jezusa, Apostołów. Co najważniejsze, podarunek jest ściśle związany z wiarą, z której to przyczyny odbywa się przecież chrzest. Nie musimy zatem zastanawiać się, czy ofiarowaliśmy prezent stosowny do uroczystości. Świetnym pomysłem będzie wybór Biblii w ozdobnym opakowaniu, np. drewnianym pudełku przypominającym szkatułkę. Chroni książkę przed zniszczeniami i zabrudzeniami, ponadto prezentuje się bardzo elegancko. Dodatkową zaletą dekoracyjnego opakowania jest pamiątkowy cytat oraz możliwość zamieszczenia osobistej dedykacji dla dziecka i jego rodziców.

Biblia-w-drewnianym-pudelku-Pamiatka-Chrztu-lub-I-Komunii-Swietej-13397_5

Pamiątkowy album

Świetny podarunek na chrzest to także pamiątkowy album w różowym czy niebieskim kolorze i twardej oprawie. Po latach będzie przywoływał wiele pięknych wspomnień i upamiętniał zarówno ten wyjątkowy dzień, jak i całe dzieciństwo. Z pewnością przyczyni się do niejednej łzy wzruszenia. Album na bieżąco wypełniają rodzice i bliscy dziecka, a później także maluch. Uwiecznia się w nim m.in. pierwsze kroki pociechy, naukę mówienia, mleczne ząbki, urodziny, wycieczki czy pierwszy dzień w przedszkolu. Można do niego wklejać zdjęcia, rysunki, wierszyki, a także opisywać w formie pamiętnika wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia dziecka. Zaletą takiego albumu jest możliwość zamieszczenia osobistej dedykacji oraz wygrawerowanej tabliczki, np. z imieniem malucha.

Album-Pamiatka-maluszka-dla-dziewczynki-9146_6

Statuetka ze zdjęciem i grawerem

Jako prezent na chrzciny doskonale sprawdzi się również specjalna statuetka ze zdjęciem oraz grawerem. Tego typu upominek można postawić na biurku, regale, parapecie i już zawsze będzie on przypominał o wyjątkowym dniu, jakim jest chrzest. Statuetka wykonana jest z wytrzymałego szkła i może stać na półce bez żadnej podpórki. Ponadto, firma gwarantuje wysokiej jakości nadruk ze zdjęciem, o ile oczywiście zostanie ono wysłane w odpowiedniej jakości. Istnieje także możliwość wyboru rozmiaru statuetki. Taki podarunek prezentuje się naprawdę elegancko i z pewnością nie będzie dla rodziców dziecka kolejnym kłopotliwym upominkiem, który z grzeczności trzeba gdzieś postawić.

Szklana-statuetka-z-Twoim-zdjeciem-i-grawerem-11064_1
pixel