2019-12-30

Propozycje upominków dla mola książkowego

Czytanie książek to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Może nam także umilić oczekiwanie w poczekalni, podróż pociągiem itp. Książki przenoszą nas do zupełnie innego świata, pozwalają oderwać się od szarej codzienności, zredukować poziom stresu. Z pewnością ucieszy go nowa lektura, ale oprócz tego można również podarować mu jakiś gadżet idealny dla czytelnika. Co wybrać?

Zakładka do książki

Jednym z najlepszych prezentów dla mola książkowego jest unikalna zakładka do książki. To bardzo praktyczny, a zarazem miły upominek, który może także pełnić funkcję ozdobną. Dzięki zakładce zniknie problem z zapominaniem, na której stronie przerwało się lekturę. Często przecież zdarza się tak, że czytamy znów ten sam rozdział, bo nie pamiętamy, w którym momencie odłożyliśmy książkę. Poza tym zakładka pozwala uniknąć zaginania rogów i innego zaznaczania stron, mogącego je uszkodzić. Na rynku dostępnych jest wiele zakładek. Do wyboru mamy m.in. imienne i spersonalizowane, a także zakładki z cytatami, popularnymi bohaterami, zabawnymi grafikami itp. Niektóre są dodatkowo zdobione, np. specjalnymi zawieszkami, przypinkami, znacznikami.
Zakladka do ksiazki ze sznureczkiem Książka to sen

Unikalna poduszka

Kolejnym doskonałym prezentem dla książkoholika jest wygodna poduszka. Niektórzy potrafią spędzić nad lekturą wiele godzin, zapominając o wszystkim, nawet o bolącym kręgosłupie. Poduszka może poprawić komfort i odciążyć plecy. Niektórzy lubią także czytać „na leżąco”, a wówczas gruba podpora jest jak najbardziej wskazana. Poza tym w taką przyjemną w dotyku poduszkę można się wypłakać, gdy właśnie zakończy się lekturę prawdziwego wyciskacza łez. Do wyboru mamy różne materiały, kolory, kolorowe nadruki, śmieszne napisy. Poduszkę można spersonalizować tak, aby była naprawdę wyjątkowym prezentem.
Poduszka dla nauczyciela czas na przerwę

Drewniana szuflada (na książkę)

Ciekawym i bardzo oryginalnym prezentem dla wielbiciela książek jest gustowna, drewniana szuflada. Taki upominek z pewnością wywoła spore zaskoczenie. Szufladka będzie doskonałą ozdobą sypialni, gabinetu lub salonu. Do środka można dokupić jakąś książkę i idealny prezent gotowy. W takiej szufladzie można przechowywać aktualnie czytaną lekturę lub różne drobiazgi, np. biżuterię albo zakładki do książek.
Zestaw świąteczny szuflada dla siostry

Spersonalizowany kubek

Każdy mol książkowy z pewnością będzie zachwycony, gdy otrzyma wyjątkowy, spersonalizowany kubek. Któż bowiem nie lubi zasiąść do lektury z kubkiem gorącej herbaty, kawy lub mleka. Taki podarunek jest bardzo praktyczny, a jednocześnie miły. Na rynku dostępne są specjalne kubki dla zagorzałych czytelników. Niektóre utrzymane są w bardziej poważnym tonie, inne wymagają poczucia humoru i dystansu do siebie. Można również zdecydować się na imienny kubek oraz grafikę związaną z książkami albo osobą, której chcemy taki prezent wręczyć. Bez wątpienia będzie zachwycona i upominek od nas umili jej zimowe wieczory z książką i kocykiem.
Kubek dla nauczyciela Język polski
pixel