2018-04-16

Przydatne gadżety na majówkę

Świecące z góry słońce, kwitnące i pachnące dookoła kwiaty, szum jeziora, śpiew ptaków i skwiercząca w ogniu kiełbasa… tak majówkę wyobraża sobie większość Polaków. W jaki sposób można ją jeszcze bardziej udoskonalić i mieć pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli? Warto zaopatrzyć się w kilka ciekawych gadżetów.

Powerbank – aby zasilanie było zawsze pod ręką

Pomimo tego, że majówkę głównie kojarzymy z przebywaniem na łonie natury, bez dostępu do technologii, to jednak w dzisiejszych czasach trudno nam się z nią rozstać. Prawdopodobnie na wyjazd i tak zabierzemy ze sobą telefony, to warto mieć pewność, że się nagle nie rozładują (a jak wiadomo, zazwyczaj baterie smartfonów nie posiadają zbyt długiej żywotności). Powerbank o dużej pojemności z całą pewnością wystarczy na podładowanie sprzętu (i to nie jednego!). Dzięki temu będziemy mogli zrobić wiele zdjęć, dzielić się przeżyciami ze znajomymi, a nawet zaprosić ich na wspólnego grilla.

Scyzoryk – nie tylko dla harcerzy!

Chociaż różnorakie scyzoryki kojarzą się głównie ze skautami, to mogą okazać się niezwykle przydatne na majówkowym wyjeździe. Przeważnie nie jest to wyłącznie nożyk. To zestaw najbardziej potrzebnych narzędzi, które są niewielkie i sprytnie schowane. Nie trzeba wówczas martwić się o zadbanie o każdy szczegół z osobna. Do czego może przydać się scyzoryk i w jakich sytuacjach nas wybawi?

Jeśli potrzebujemy skręcić grilla, a nie mamy śrubokrętu.
Jeśli trzeba naciąć kiełbasy, a nie mamy noża.
Jeśli nie potrafimy otworzyć jakiegoś opakowania i trzeba je przeciąć.
Jeśli nie wzięliśmy ze sobą otwieracza do piwa.

Bezprzewodowy głośnik dla stworzenia odpowiedniego nastroju

Odgłosy natury same w sobie brzmią pięknie, ale warto je czasem uzupełnić. Dlatego też dobrze jest wziąć ze sobą przenośny głośnik. Ognisko czy grill ze znajomymi bez muzyki to nie to samo. Nie trzeba się obawiać, że taki głośnik nie będzie wystarczająco głośno grał. Na rynku istnieje wiele różnych ofert, które prezentują sprzęty o coraz lepszych parametrach. Na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Co więcej, głośniki te wbrew pozorom wcale nie rozładowują się szybko. Nierzadko ich baterie wystarczają nawet na całą noc zabawy.Czytniki ebooków, aby nie nudzić się w podróży

Teoretycznie statystyczny Polak nie czyta książek, ale proporcja ta zmienia się kiedy zostaje zmuszony do długotrwałej podróży. Aby sobie ten czas umilić bardzo dużo osób sięga po jakąś lekturę. Jednakże książki niejednokrotnie zajmują sporo miejsca, a poza tym – są ciężkie. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w elektryczny czytnik, który wystarczy wrzucić do podręcznego plecaka lub torebki i mieć go zawsze pod ręką. Pomieści wiele książek, a co więcej, pozwala na swobodne manipulowanie ustawieniami, co powoduje, że możemy dowolnie zmniejszać bądź zwiększać czcionkę, zmienić metodę „przewracania” następnych stron i wiele innych. Czytniki mają dobre baterie, a jeśli zabraknie nam książek do czytania – bez trudu możemy pobrać kolejną z Internetu.
Nie zapominajmy, że majówka to tez czas biesiadowania, więc by było wygodnie dostarczyć cały ekwipunek, polecamy:pixel