2017-09-27

Upominki na Dzień Nauczyciela

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej – powszechnie zwany po prostu Dniem Nauczyciela. W to październikowe święto pedagodzy dostają od swoich klas prezenty. Jeżeli właśnie liczycie składki i zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego upominku, przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co kupić na Dzień Nauczyciela.

Prezent z klasą dla nauczyciela

Od klasy i z klasą – podarunek idealny. Jeżeli dysponujecie większymi funduszami – czy to możecie sobie pozwolić na specjalną zrzutkę, czy z regularnych składek jeszcze z poprzedniego roku – to możecie pozwolić sobie na ekskluzywne przybory do pisania. Pióro, długopis lub zestaw w pudełku z grawerem to znakomity prezent na Dzień Nauczyciela. Nieco więcej zapłacić trzeba za taki właśnie wariant, mniej za piórnik i etui z wytłaczanym monogramem i grawer – dedykację lub imię i nazwisko właściciela – na samym długopisie. Pamiętajmy, że jeżeli dajemy w prezencie długopis, to powinien on być elegancki, doskonałej jakości i odpowiednio zapakowany w piórnik lub specjalne pudełko. Waterman i Parker to sprawdzone marki, które doceni każdy. Warto też, kiedy wybieramy prezent dla nauczyciela, podpatrzeć, czy pisze on piórem czy długopisem i dobrać odpowiedni. A może wygodne i eleganckie pióro kulkowe?

Zestaw-Waterman-w-eleganckim-drewnianym-pudelku-9921_1

Prezent dla wychowawcy na Dzień Nauczyciela

Swojemu wychowawcy, zwłaszcza lubianemu, z okazji tego święta każda klasa stara się sprawić coś, co będzie pamiątką na lata. Znakomity prezent dla wychowawcy klasy to zdjęcie na płótnie przedstawiające go z uczniami. Możecie wybrać takie z profesjonalnej sesji fotograficznej – coraz częściej jej efekty otrzymać można także w wersji cyfrowej, wykonane przy okazji grupowego świętowania, np. wigilii klasowej, wycieczki albo też zupełnie szaloną, radosną fotografię, którą zrobicie sobie sami specjalnie na tę okazję. Taki upominek na Dzień Nauczyciela będzie jedyną w swoim rodzaju pamiątką. Możecie dodatkowo pokusić się o dodanie cyfrowo na zdjęciu specjalnej dedykacji, cytatu lub zabawnego podpisu przed jego wydrukowaniem na płótnie.

Obraz-na-plotnie-zdjecie-klasowe-11259_1

Kubek na Dzień Nauczyciela – sprawdzony prezent od uczniów

Co roku z okazji święta nauczycieli dużym zainteresowaniem cieszą się również spersonalizowane kubki. Jeżeli szukacie prezentu na Dzień Nauczyciela, który na pewno będzie praktyczny, a przy tym dostępny niezależnie od budżetu, jakim dysponujecie – trudno wyobrazić sobie lepszą opcję. Kubek dla belfra z pewnością znajdzie swoje miejsce w kąciku kuchennym pokoju nauczycielskiego, a także umili dyżury na boisku w trakcie przerw. Przy czym jest to niedrogi prezent dla nauczyciela, na który każda klasa będzie w stanie się złożyć – nawet bez dodatkowej pomocy rodziców specjalnie na tę okazję.

Na koniec, jeśli możliwości na to pozwalają, to dobrze do upominku na Dzień Nauczyciela dodać kwiaty czy bombonierkę. Te są jednak nietrwałe i na pewno każdy wpadnie na taki pomysł. Świetnie więc będzie, jeśli słodkości i bukiety nie pozostaną jedynym prezentem od klasy, a jedynie dodatkiem do tego właściwego, pamiątkowego i użytecznego jednocześnie, podarunku.

pixel