2018-01-04

Upominki pomagające wytrwać w noworocznych postanowieniach

„Nowy Rok – nowy/nowa ja”. Wiele razy każdy to sobie powtarzał wraz z rozpoczęciem stycznia. Niestety, zazwyczaj kilka miesięcy, albo nawet tygodni później plany i postanowienia spadały na drugi plan, pojawiało się coraz więcej wymówek oraz ustępstw. W końcu owe „wyjątki” stają się regułą, a ułożone wcześniej wymagania względem swojej osoby znikają wraz z myślą, że i tak się nie uda albo, że spróbuje się za rok. Jest to dosyć częsta sytuacja. Szacuje się, że zdecydowana większość ludzi nie dotrzymuje swoich postanowień noworocznych. Jedynie parę osób jest w stanie wytrwać w nich przez okrągły rok. Czy możliwe jest jednak zmienieniestatystyk i znalezienie się w gronie tych, dla których nie ma rzeczy niemożliwych? Oczywiście, że tak! I nie jest to wcale takie trudne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Kluczową rolę odgrywa tu, jak się można domyślić, motywacja. To ona sprawia, że ma się chęć do dalszej walki i przezwyciężania własnych słabości. Choć jest jej dużo na początku roku, to jednak potem stopniowo maleje. Jak ją podtrzymać? Jeśli ktoś z naszych znajomych albo jakiś członek rodziny postawił sobie cele i boi się, że w nich nie wytrwa – warto podarować mu prezent, który sprawi, że prawdopodobieństwo sukcesu bardzo wzrośnie. Oczywiście rzeczy te można także kupić dla siebie, aby zwiększyć swoją motywację oraz pewność siebie.

Kalendarz lub notatnik do zapisek swoich celów i dokonań

To bardzo przydatne rzeczy dla kogoś, kto jest mało zorganizowany albo w jego głowie jest wiele myśli na raz. W notatniku można dokładnie opisać swoje pragnienia, a także cele, do których chce się dążyć. Pozwoli to na bardziej zobowiązujące deklaracje (nawet jeśli nikt inny nie będzie o nich wiedział) od przelotnych myśli pojawiających się w umyśle. Co więcej, można tam skrupulatnie dopracować „plan działania”, który jeszcze bardziej zwiększy szansę na sukces. Kalendarz również może się przydać. Można bowiem na nim zaznaczać określony termin ostateczny, do którego trzeba jakąś czynność wykonać. Jeśli postanowieniem jest na przykład zaprzestanie jedzenia słodyczy, można na początku, przez pierwszy miesiąc ograniczyć się do 2 kostek czekolady dziennie, później zmniejszyć dawkę, aż w końcu całkowicie wyrzec się słodkości z wyjątkiem jakiś uroczystości lub spotkań. W kalendarz posiada dużą zaletę. Można w nim skreślać dni, w których owe postanowienie zostało wypełnione, co zwiększy motywację do dalszego działania. Zarówno kalendarz (bez względu czy ścienny, czy stojący albo w formie książeczki), jak i notatnik dobrze jest kupić w ciekawych wzorach, obrazkach i tym podobne. Mogą na swojej okładce posiadać różnorakie motta.

Kalendarz-na-deseczce-z-nadrukiem-Zrob-dzis-12451_2


Kalendarz-na-deseczce-z-nadrukiem-Usmiech-12450_1


Kalendarz-z-nadrukiem-w-tym-roku-podbije-swiat-12109_1


Notes-bambusowy-WIelkie-rzeczy-11794_3

Kartka zadań na dany dzień lub tydzień z tablicą korkową

Warto własnoręcznie (na przykład z brystolu) wykonać kartkę, która wyglądać będzie jak ogłoszenie z numerami telefonu do oderwania. Zamiast numeru, wpisze się jednak tam różnorakie cele. Po ich wykonaniu, odrywa się karteczkę, co wbrew pozorom daje dużo satysfakcji. Warto kartki takie przyczepiać do tablicy korkowej. To dodatkowo wspaniała i modna dekoracja.

pixel