2019-01-14

Wesołe gadżety na poprawę humoru

Zima, w szczególności w deszczowej i ponurej wersji, która jest bardziej przedłużeniem jesieni, może popsuć nastrój nawet największemu wesołkowi. Przez większość dnia za oknem jest ciemno, a spadające temperatury nie zachęcają do wyjścia. Choć ma to swoje uroki, to w końcu może mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Co ciekawe, 21 stycznia przypada tzw. „Niebieski Poniedziałek”, który został ogłoszony najbardziej depresyjnym dniem roku. Dlaczego akurat ten poniedziałek jest najgorszy, skoro w teorii każdy początek nowego tygodnia jest źle odbierany? Otóż przeprowadzono badania i okazało się, że to właśnie w trzecim poniedziałku stycznia można czuć się naprawdę źle. Wpływa na to nie tylko krótki dzień i brak pieniędzy po świątecznych szaleństwach, ale także świadomość, że znowu nie udaje się dotrzymać noworocznych obietnic. W jaki sposób można temu zaradzić i skutecznie poprawić sobie humor?

Zabawny brelok

Breloczek nie kosztuje wiele, a może sprawić naprawdę wiele radości! Warto taki przedmiot podarować komuś w prezencie bliskiej osobie, by wywołać uśmiech na jej twarzy. Na rynku istnieje ogromny wybór breloków. Mogą nawiązywać do konkretnej pasji, pracy, usposobienia itp. Często przedstawiają rysunki, przedmioty lub postacie, ale równie dobrze może to być napis (przykładowo imię albo ulubione i często powtarzane słowa). Brelok będzie zawsze obecny przy obdarowanej osobie, dzięki czemu w gorszych momentach poprawi jej nastrój. To idealny prezent na Niebieski Poniedziałek.

Wesołe skarpety

Chyba każdy przyzna, że nie ma lepszego prezentu w zimie niż ciepłe i wygodne skarpety. Udowodniono, że przez stopy „ucieka” bardzo dużo ciepła, a chyba nikt nie lubi dyskomfortu zdrętwiałych i zimnych nóg. Dlatego warto zainwestować w wysokie, ciepłe skarpetki na okres chłodu i mrozów. Co ciekawe, skarpetki wyznaczają ostatnimi czasy pewien trend. Im bardziej ciekawe, zabawne i intrygujące są – tym lepiej. Producenci starają się nadążyć za wymaganiami klientów i powstaje coraz więcej nietuzinkowych typów. Zabawne napisy, obrazki, doszyte uszy lub noski to codzienność. Dając komuś tak oryginalne i zabawne skarpetki można mieć pewność, że pojawi się u niego olbrzymi uśmiech na twarzy. A to już dobry początek na świetny humor do końca dnia!

Magnesy na lodówkę

Do lodówki w ciągu dnia zaglądamy nierzadko. Otwieramy jej drzwiczki z nadzieją na magiczne pojawienie się nowych smakołyków nawet wtedy, kiedy przed piętnastoma minutami już to robiliśmy. Dlaczego by więc nie wykorzystać takiej okazji do poprawienia sobie nastroju? To nic trudnego, wystarczy jedynie kupić śmieszne magnesy i przyczepić je do lodówki. Za każdym razem, gdy będziemy obok niej przechodzić, na naszych ustach pojawi się uśmiech, a w sercu niewielki promyk słońca nawet w najbardziej ponury dzień w roku.

Magnes-na-lodowke-dla-zagorzalej-pary-12799_2


Magnes-na-lodowke-Jestes-tym-co-jez-12255_1

Oryginalne pudełko na kawę

Poranna kawa ratuje życie milionom istot, które dzięki niej mogą zacząć normalnie funkcjonować i nieco bardziej przypominać gatunek ludzki. Nietypowe i zabawne pudełko na kawę odgoni wszelkie negatywne myśli związane z poranną porą i zmęczeniem. To doskonały sposób na dobre rozpoczęcie dnia! A kto wie, może dobry humor udzieli się także innym osobom i Niebieski Poniedziałek nie będzie już taki depresyjny?

Drewniane-pudelko-z-krowkami-Pierwsza-pomoc-13249_1


Drewniane-pudelko-na-kawe-Kawa-nie-pyta-13294_3
pixel