2020-01-07

Zorganizowany nowy rok – top 3 kalendarzy

Nieubłaganie zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim czas podsumowań, osobistych refleksji, a jednocześnie również postanowień. Wiele osób obiecuje sobie, że od stycznia podejmą walkę z niezorganizowaniem, chaosem, zapominaniem o ważnych sprawach, czy brakiem czasu na cokolwiek. Niestety, bardzo często nie udaje nam się wypełnić tych postanowień. Mamy również problem z dobrą organizacją. Aby wysiłki mające na celu zmianę tego nie skończyły się fiaskiem, warto wyposażyć się w coś, co może nam znacznie pomóc. Doskonale sprawdzi się dobrze znana wszystkim rzecz, a mianowicie kalendarz. Który wybrać dla siebie?

Naścienny kalendarz

Jednym z najpopularniejszych kalendarzy jest kalendarz naścienny, który wisi praktycznie w każdym domu, szkole i w pracy. Jest on bardzo czytelny, przejrzysty i zwraca na siebie uwagę. Często kalendarze naścienne posiadają specjalne nakładki umożliwiające ustawienie aktualnej daty. Ich ogromną zaletą jest to, iż możemy zaznaczać na nich wszelkie ważne dla nas terminy, np. wizyt lekarskich, spotkań biznesowych. Dzięki temu każdego dnia widzimy czy w najbliższym czasie czeka nas coś, o czym nie możemy pod żadnym pozorem zapomnieć. Poza tym taki kalendarz może stanowić wspaniałą ozdobę, bowiem dostępny jest szeroki wybór stylów, grafik, kolorów itp.

Kalendarz kuchenny

Alternatywą dla kalendarzy naściennych są małe kalendarze kuchenne. Składają się one z 365/366 niewielkich karteczek, po jednej na każdy dzień roku. Korzystanie z nich polega na tym, iż codziennie odrywamy jedną karteczkę. Oprócz daty znajduje się na niej m.in. godzina wschodu i zachodu Słońca, informacja o imieninach, świętach itp. Natomiast na odwrocie umieszczone zostały przepisy, dowcipy, ciekawostki, różnego rodzaju porady. To świetny kalendarz dla każdej gospodyni domowej, a oprócz tego ponadczasowa ozdobę kuchni. Poza tym istnieje możliwość sporządzania własnych krótkich notatek na poszczególnych kartkach oraz zaznaczania ważnych dla nas dat, o których nie chcemy zapomnieć. Dzięki niemu nie stracimy rachuby czasu i zawsze będziemy wiedzieli, jaki właśnie jest dzień tygodnia.
Kalendarz na deseczce z nadrukiem Zrób dziś

Spersonalizowany kalendarz książkowy

Najbardziej indywidualnym typem kalendarza jest ten w formie książkowej, który pełni jednocześnie rolę organizera. Każdego dnia mamy do dyspozycji bardzo dużo miejsca na swoje notatki, wszelkie informacje itp. Poza tym posiada on także osobne rubryki na ważne telefony, adresy itd. Zawiera również rozpiskę imienin, świąt, dni wolnych. Taki kalendarz znacznie ułatwia organizację czasu. Ponadto dzięki niemu nie musimy denerwować się, że zapomnimy o czymś naprawdę istotnym. Obawa, że umówimy np. wizytę lekarską w tym samym czasie, co inne wcześniej zaplanowane spotkanie, będzie nam obca. Kalendarz książkowy sprzyja też układaniu planów treningowych, postanowień noworocznych itp. Istnieją także specjalne wersje takich kalendarzy, np. dla uczniów, studentów, nauczycieli, sportowców. Niekiedy można samemu stworzyć tego typu organizer i wybrać, jakie rubryki i strony chcielibyśmy w nim umieścić.
Kalendarz z nadrukiem Nigdy nie jest za późno
pixel