Co kupić na roczek?

2018-07-30
Co kupić na roczek?Każde kolejne urodziny dziecka to wielkie wydarzenie nie tylko dla niego, ale również dla rodziców. Tego dnia wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, bo w odwiedziny do malucha przyjeżdża nieraz cała rodzina. Jednymi z najważniejszych urodzin są oczywiście te pierwsze. Zaproszonym gościom bardzo często sen z powiek spędzają myśli o odpowiednim prezencie na roczek. Co kupić takiemu maluchowi? Powinna to być zabawka, pamiątka, a może coś bardziej praktycznego? Możliwości jest wiele i warto poznać te najlepsze!

Pluszowy miś

Doskonały prezent na roczek to pluszowy miś. Nie ma chyba osoby, która nie uwielbiałaby maskotek. Uśmiechnięty, mięciutki, idealny do przytulania, pocieszania, zabawy. Każde dziecko marzy o sympatycznym misiu i z reguły nie rozstaje się z nim przez wiele lat. Taki pluszak to wspaniały towarzysz, na którego z wielkim sentymentem patrzy się w dorosłym życiu. Prezent idealnie nadaje się dla rocznego dziecka, bowiem zabawa nim nie wymaga umiejętności mówienia, chodzenia itp. Poza tym jest bezpieczny, gdyż nie posiada elementów, którymi maluch mógłby się uderzyć czy przypadkowo połknąć. Istnieje możliwość zakupienia misia w koszulce ze specjalnym napisem oraz imieniem małego jubilata.

Mis-pluszowy-Kocham-Cie-9557_3

Metryczka w formie obrazu

Jeśli ktoś szuka oryginalnego, a zarazem sentymentalnego prezentu, świetnym pomysłem będzie metryczka na płóciennym obrazie. Taki upominek zawiera wszystkie najważniejsze informacje o dziecku – imię i nazwisko, datę oraz godzinę urodzin, wzrost, wagę, imiona rodziców. W centralnym punkcie znajduje się natomiast sympatyczny bocian z niemowlakiem w zawiniątku. Istnieje oczywiście możliwość wyboru wielu innych wzorów, choć właśnie ten najbardziej kojarzy się z narodzinami. Metryczkę można powiesić nad łóżkiem dziecka, w salonie dziennym albo postawić na półce w sypialni. To wspaniała pamiątka na długie lata zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. Obraz doskonale komponuje się z wystrojem dziecięcego pokoju i przyciąga wzrok.

Metryczka-dla-dziewczynki-Bocian-obraz-na-plotnie-10768_2

Drewniane zabawki

Doskonały prezent na roczek to także drewniana zabawka, która może stanowić powrót do klasyki. W końcu to właśnie takie upominki dostawały dawniej nasze babcie i dziadkowie. Szczególnie chłopcom powinien spodobać się np. drewniany traktor lub inny pojazd. Zalet drewnianych zabawek jest naprawdę wiele. Przede wszystkim prezentują się one bardzo gustownie i mogą pełnić rolę ozdoby dziecięcego pokoju. Są także bezpieczniejsze dla dziecka niż zabawki z tworzyw sztucznych, o których często słyszy się, iż są szkodliwe i powodują problemy ze zdrowiem. Z tyłu pojazdu można zamieścić tablicę rejestracyjną z imieniem dziecka, co czyni taki podarunek niezwykłą pamiątką!

Zabawka-drewniana-Traktor-9971_5

Pamiątkowy album

Prezentem, którym można cieszyć się przez wiele lat jest także specjalny album, w którym można uwieczniać wszystkie najważniejsze dla dziecka i jego rodziców chwile. Umieszcza się w nim nie tylko zdjęcia, ale również rysunki malucha, odcisk jego dłoni, stópki itp. Po wielu latach każdy ma szansę z przyjemnością i łezką w oku przypomnieć sobie beztroskie dzieciństwo. W takim albumie można także zamieścić specjalną dedykację oraz grawer.

Album-Pamiatka-maluszka-dla-dziewczynki-9146_6
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel