Blog

Komu wypada dać w prezencie alkohol?
Okazji do świętowania w ciągu roku może być naprawdę sporo. Urodziny znajomego lub kogoś z rodziny, ważne wydarzenia, które niedawno miały miejsce i wiele innych. Zazwyczaj w takich sytuacjach nie wypada przyjść z tak zwanymi „pustymi rękami” i nawet jakiś mały upominek należy ze sobą przynieść. Dosyć popularne jest wręczanie alkoholu w ramach prezentu. W większości przypadków jest to trafiony podarunek. Zawsze znajdzie się bowiem okazja do jego wypicia i poczęstowania gości. Jednakże należy pamiętać o tym, że nie każdemu wypada podarować alkohol. Fakt ten może mieć bardzo duże znaczenie w dalszym postrzeganiu naszej osoby przez obdarowanego. Aby więc uniknąć przykrych sytuacji, dobrze jest wiedzieć komu oraz kiedy można taki prezent dać.
Czytaj więcej
Prezent dla rozwódki
Niestety w dobie dzisiejszych czasów rozwody są dosyć powszechnym zjawiskiem. Ich powody mogą być różne: tajemnice, które wyszły na jaw dopiero po ślubie, liczne nieporozumienia, sprzeczki i konflikty, nałogi, agresja i wiele innych. Niejednokrotnie rozwód jest jedynym wyjściem z sytuacji. Z całą pewnością nie jest to przyjemne doznanie dla nikogo. Jeśli więc mamy w swoim pobliżu osobę, która właśnie bierze rozwód, warto ją wesprzeć psychicznie. Okazać swoje dobre intencje można między innymi poprzez podarowanie odpowiednio przemyślanego prezentu, którego celem będzie podniesienie na duchu oraz danie nadziei na lepsze jutro. Choć może się wydawać, że nie ma takich rzeczy, które by się nadawały i nie uraziły osoby rozwiedzionej, to jednak okazuje się, że pomysłów jest naprawdę dużo. Warto zastanowić się nad niektórymi z nich.
Czytaj więcej
Wielkanocne odwiedziny rodziny - co podarować, by nie iść z pustymi rękami?
Wielkanoc, podobnie jak Boże Narodzenie wiąże się ze wzajemnymi odwiedzinami wśród bliskich. Rodziny siadają do uroczystego, wielkanocnego śniadania i spędzają czas w swoim gronie. Jeśli to my tym razem udajemy się do kogoś w gości, warto coś gospodarzom podarować. Zapewne będą prosić, aby nic nie przynosić, bo to zbędne, jednakże wypada chociaż symboliczny podarunek wziąć ze sobą. Co to może być? Poniżej pojawi się parę propozycji, dzięki którym nie trzeba będzie już się martwić o krępujące sytuacje, jakie wiążą się z przybyciem bez niczego.
Czytaj więcej
Co przynosi zajączek wielkanocny dzieciom?
Wielkanoc to najważniejsze święto w roku obchodzone przez chrześcijan. Charakteryzuje je wiele symboli, do których większość z nas jest przyzwyczajona, bowiem obecne są od samego dzieciństwa i mało kto zastanawia się nad ich sensem i znaczeniem. Dziwić jednak mogą osoby trzecie, które nigdy z Wielkanocą nie miały do czynienia. Jednym z najbardziej zastanawiających symboli jest zajączek wielkanocny, który chodzi z koszyczkiem i zostawia gdzieniegdzie prezenty dzieciom. Tradycja opiera się na tym, że rodzice chowają podarunki w różne zakamarki domu, a zadaniem dzieci jest je odnaleźć. Choć w efekcie końcowym wywołuje to dużo śmiechu i radości, to jednak trzeba wybrać odpowiedni prezent. Co można więc kupić swoim pociechom?
Czytaj więcej
pixel