Co przynosi zajączek wielkanocny dzieciom?

2018-03-05
Co przynosi zajączek wielkanocny dzieciom?

Wielkanoc to najważniejsze święto w roku obchodzone przez chrześcijan. Charakteryzuje je wiele symboli, do których większość z nas jest przyzwyczajona, bowiem obecne są od samego dzieciństwa i mało kto zastanawia się nad ich sensem i znaczeniem. Dziwić jednak mogą osoby trzecie, które nigdy z Wielkanocą nie miały do czynienia. Jednym z najbardziej zastanawiających symboli jest zajączek wielkanocny, który chodzi z koszyczkiem i zostawia gdzieniegdzie prezenty dzieciom. Tradycja opiera się na tym, że rodzice chowają podarunki w różne zakamarki domu, a zadaniem dzieci jest je odnaleźć. Choć w efekcie końcowym wywołuje to dużo śmiechu i radości, to jednak trzeba wybrać odpowiedni prezent. Co można więc kupić swoim pociechom?

Koszyczek ze słodyczami

To najbardziej popularny prezent na tak zwanego „Zajączka”. Niejednokrotnie na przełomie marca i kwietnia coraz więcej pojawia się tego typu przedmiotów w sklepach. Można więc zdecydować się na kupno gotowego już i wypełnionego koszyczka, albo wykonać go samodzielnie. Powinny się w nim znajdować różnorakie słodycze, najlepiej nawiązujące do Wielkanocy. Mogą być to czekoladowe jajka, zajączki czy barany. Jednakże dobrą opcją będzie także dołączenie farbek do malowania jajek albo innych akcesoriów, które mają pomóc w udekorowaniu ich.

Pluszowy miś, lalka lub inne maskotki

Z takiego prezentu ucieszy się każde dziecko. W zależności od płci oraz wieku można wybrać różne typy maskotek. Równie dobrze sprawdzą się tradycyjne pluszaki (tylko trzeba zwrócić uwagę na to, aby były miękkie, przyjemne w dotyku oraz wykonane z dobrego materiału), jak i bardziej nowoczesne, które posiadają różne funkcje (na przykład poruszają się albo po naciśnięciu odpowiedniego guzika – przemawiają).

Mis-pluszowy-To-ja-pilnuje-9561_1

Puzzle albo gry planszowe

Taka propozycja zapewni nie tylko wspaniałą i długotrwałą zabawę, ale także edukację. Gry planszowe czy puzzle bardzo dobrze i skutecznie rozwijają umysł dziecka, zwiększają jego umiejętności poznawcze, poprawiają logiczne myślenie oraz kojarzenie faktów. To wszystko przekłada się potem na dorosłe życie, w którym niejednokrotnie będą zmuszane podejmować ważne decyzje. Dodatkowym atutem takich prezentów jest fakt, że można (a nawet trzeba!) korzystać z nich całą rodziną. Wieczorne układanie puzzli albo granie w gry w gronie rodziny z całą pewnością zacieśni więzi. Jest to idealna forma spędzania razem czasu.

Skarbonka na oszczędności lub dekoracja do pokoju

Każde dziecko pragnie mieć swoje pieniądze, ale nieczęsto zdarzają się okazje, że je dostaje albo zapracuje na nie. Samodzielne uzbieranie odpowiedniej sumy na długo wyczekiwany przedmiot sprawi, że maluch bardziej je doceni, a także będzie uczył się samodyscypliny, która nie pozwoli mu wydać od razu wszystkich oszczędności na pierwszą lepszą zachciankę. Będzie miał bowiem świadomość, że jeśli to kupi – przedłuży jedynie oczekiwanie na przykładowo upragnioną zabawkę. Innym pomysłem jest podarowanie dziecku dekoracji do jego pokoju. Mogą to być między innymi różnorakie poduszki, zasłonki, koc albo wiszące ozdoby.

Kocyk-z-mikrofibry-Mis-7677_3
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel