Co kupić na ślub w lecie?

2018-04-27
Co kupić na ślub w lecie?
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sezon na śluby. To czas, który bardzo często pary wybierają (głównie ze względu na ładną pogodę i ogólnie panujące ciepło). Choć mogłoby się zdawać, że panująca atmosfera jest jak najbardziej sprzyjająca, to jednak może się okazać, że pojawiają się liczne problemy. Jeżeli jesteśmy gośćmi na czyimś weselu, które odbywa się latem, warto się zastanowić nad odpowiednim prezentem. Może się to okazać kłopotliwe, ponieważ popularne bombonierki rozdawane z tej okazji pod wpływem wysokiej temperatury panującej na zewnątrz – stopią się. Co więc kupić dla nowożeńców?Koperta – tradycyjna i niezawodna

Oczywiście niepusta. Większość par prosi swoich gości o niekupowanie typowych prezentów i aby upominek mógł zmieścić się w kopercie. To, jaką sumę możemy przeznaczyć, zależy wyłącznie od naszych możliwości finansowych, a także od tego w jakim stopniu jesteśmy spokrewnieni z nowożeńcem. Nie jest to więc kwota stała.

Wino zamiast kwiatów i czekoladek

Z samą kopertą niezbyt wypada iść. Z tego względu goście bardzo często w komplecie dołączają bukiety kwiatów (ciekawym pomysłem jest sprytne umiejscowienie koperty pośród kwiatów). Jednakże po dostaniu od każdego uczestnika wesela bukietu, nie będą mieli co z taką ilością zrobić i kwiaty zwiędną. Jak już było wcześniej wspominane, popularne są także czekoladki, ale podarowanie ich może być ryzykowne latem. W związku z tym warto jako zamiennik wybrać butelkę wina albo innego alkoholu. Na pewno przyda się to nowożeńcom na różnorakie uroczystości czy spotkania ze znajomymi.
Sprzęt AGD – praktyczny i przydatny

Młoda Para zwykle kiedy bierze ślub, są w trakcie urządzania swojego wspólnego mieszkania, albo zamierzają to zrobić w najbliższej przyszłości. Warto więc im w tym pomóc poprzez odpowiednie prezenty. Oczywiście nie mowa tu o takich sprzętach jak lodówka czy pralka, ponieważ trudno byłoby je przynieść na przyjęcie. Istnieje wiele innych przedmiotów mniejszych gabarytowo. Za przykład może posłużyć żelazko, które jest bardzo funkcjonalne i przydaje się w każdym domu. Inne sprzęty to między innymi: odkurzacz, blender, czajnik, robot kuchenny, toster, a nawet mikrofalówka. Rzecz jasna, trzeba się najpierw upewnić czy nowożeńcy nie posiadają już danych urządzeń albo, czy ktoś jeszcze z gości nie postanowił kupić dokładnie tego samego.
Pościel, komplety talerzy, filiżanek i tym podobne

Działa to na podobnej zasadzie co sprzęt AGD. Tutaj liczy się przede wszystkim praktyczność prezentu, aby para młoda rzeczywiście tego używała i im się to przydało. Dobrym pomysłem jest podarowanie ładnego kompletu pościeli zrobionej z dobrej jakości materiałów. Można także zdecydować się na poduszki czy kołdrę, ale trzeba znać dokładne wymiary łóżka. Najbezpieczniejszym prezentem są prezenty stanowiące podstawowy asortyment każdej kuchni. Dzięki temu nie trzeba będzie się martwić, że coś nie będzie pasować albo nie trafimy w gust. Podarować można między elegancką zastawę stołową, która powinna znajdować się we wszystkich mieszkaniach.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel