Czy istnieje idealny prezent?

2017-06-14
Czy istnieje idealny prezent?

Kiedy zbliżają się urodziny bliskich, jubileusz czy inna okazja, pojawia się pytanie, wielu osobom spędzające sen z powiek: „Jaki prezent wybrać”? Poszukując inspiracji, natrafiamy często na nagłówki – idealny prezent dla chłopaka, idealny prezent na Dzień Matki. Klikamy w link i myślimy: „Nie.. bilet na mecz wcale nie ucieszyłby mojego chłopaka…” albo „Moja mama nie lubi goździków…” Zaczynamy się wtedy zastanawiać czy istnieje w ogóle prezent idealny. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, doprecyzujmy uprzednio, czym jest prezent idealny. Z definicji: „idealny”, a więc doskonały, spełniający założony cel, czyli w tym przypadku wzbudzenie radości czy zadowolenia, lub zaspokojenie potrzeby osoby obdarowywanej. Jednak, jak wiele osób, tak wiele rzeczy, które wzbudzają wspomniane zadowolenie czy radość, lub zaspokajają potrzebę. Sztuczka polega na zastanowieniu się, jak tę pożądaną reakcję osiągnąć.

Pomyśl o osobie, którą chcesz obdarować

Po pierwsze, powinniśmy się zastanowić, co wzbudzi radość u osoby, którą chcemy obdarować. Jakie są jej potrzeby w danym momencie. Jak dając coś materialnego, komunikować o emocjach? Wreszcie, co prawdziwie ucieszy mamę, co podarować jej na zbliżające się urodziny czy inne okazje. Jaki jest prezent idealny dla naszej rodzicielki? Jeśli wiemy, co jest ważne dla mamy, co lubi – możemy połączyć to w całość, dając prezent „uszyty na miarę” - spersonalizowany. Mama uwielbia jeździć na rowerze, lubi też czytać książki, a te chwile celebruje, popijając herbatę. Wybierzmy zatem dla niej kubek, który przypomni jej o dzieciach, sprawi, że zawsze mentalnie będziemy przy niej.

Kubek-dla-kochanej-Mamy-11113_4

Dodanie napisu: „Kochamy Cię mamo” i grafiki rowerowej sprawi, że prezent będzie wyjątkowy, idealny, bo pełny ciepłych emocji. Podążając tropem upodobań mamy, możemy wzbogacić nasz prezent o spersonalizowane pudełko z herbatą z wygrawerowanymi życzeniami lub inicjałem mamy – wówczas mama będzie popijać pyszną herbatę w ulubionym kubku, zawsze czując się szczególnie i niecodziennie.

Pudelko-z-herbata-Krolowa-dobrego-smaku-11129_1

Okazja i emocje

Szukając odpowiedzi na pytanie o istnienie prezentu idealnego, powinniśmy także pomyśleć o okazji, na którą kupujemy dany prezent – ta również determinuje rodzaj podarunku. Niecodzienne okazje, które zdarzają się raz w życiu, takie jak narodziny dziecka czy Pierwsza Komunia, zasługują na szczególny prezent. To wydarzenia podniosłe, wymagające szczególnego upamiętnienia. Dlatego, chociaż nasza chrześnica uwielbia rysować i spędza każdą wolną chwilę nad kartką papieru, blok rysunkowy i kredki w ramach prezentu na Komunię, nie będą dobrym pomysłem. Jako rodzice chrzestni powinniśmy zadbać o duchowe przewodnictwo dziecka, dlatego podarujmy mu Biblię dla dzieci w spersonalizowanym pudełku. Dziecko chętniej sięgnie po ilustrowany egzemplarz przeznaczony specjalnie dla niego, a wygrawerowane życzenia przypominające, że jest naszym skarbem i, że w każdej chwili może na nas liczyć, sprawią, że dziecko znajdzie w nas prawdziwe wsparcie.

Biblia-w-drewnianym-pudelku-Pamiatka-I-Komunii-Swietej-10871_2

Spraw, by prezent był wyjątkowy

Myśląc o prezencie idealnym, trzeba zaznaczyć, że na pewno powinien on być wyjątkowy. Bez względu na to czy dajemy prezent z okazji dużego święta – Dnia Matki, Dnia Ojca, urodzin czy Pierwszej Komunii, czy po prostu z sympatii do danej osoby, postarajmy się, by obdarowywany poczuł, że włożyliśmy serce w przygotowanie prezentu. Wykonanie haftowanego inicjału na szlafroku, graweru z imieniem na kubku termicznym, czy nadruk ulubionego motywu na kubku ceramicznym, sprawią, że prezent nabierze indywidualnego charakteru. Wyobraź sobie reakcję przyjaciółki, dla której dzień bez kawy to dzień stracony, kiedy dostaje od Ciebie metalowy kubek termiczny z grawerem: Zosia – kawa nie pyta, kawa rozumie. Pomyślmy o zdziwieniu wujka, miłośnika whisky, świętującego urodziny, który dostaje karafkę na ulubiony trunek z napisem: Życie zaczyna się po 50. Prezenty spersonalizowane sprawiają, że prezent staje się rzeczywiście jedyny i niepowtarzalny.

Kubek-termiczny-450ml-kawa-rozumie-11237_5


Karafka-do-whisky-zycie-zaczyna-sie-po-10862_2

Poszukując prezentu, weźmy pod uwagę upodobania, preferencje i potrzeby obdarowywanej osoby, a także dostosowanie prezentu do okazji i relacji, które nas łączą z danym człowiekiem. Czy istnieje ten idealny? Miarą niech będą uczucia, które wywoła na twarzy u obdarowanej osoby. Na specially4u.pl znajdziecie szereg inspiracji, dotyczących prezentów. Tych praktycznych a zarazem pełnych emocji, wyjątkowych, bo spersonalizowanych, adekwatnych do okazji dla bliskich osób i dalszych znajomych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel