Gadżety na upały

2018-06-05
Gadżety na upałyW tym roku lato rozpoczęło się wyjątkowo wcześnie i już od samego początku możemy odczuwać jego skutki. Na zewnątrz zrobiło się gorąco, wszyscy wyciągnęli lekkie ubrania z szaf i ruszyli na plażę w stronę chłodnych zbiorników wodnych. Upał może dać się we znaki, dlatego przedstawiamy kilka sprytnych gadżetów, które pozwolą przetrwać ten okres i się nie zagotować we własnym mieszkaniu.

Zamarzający kufel do zimnych napojów


To dosyć innowacyjny rodzaj kufla, który może wywołać na twarzach Twoich znajomych niemałe zdziwienie. Działa na podobnej zasadzie jak termos, jednak jego zadaniem nie jest utrzymywanie ciepła, a zimna. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że posiada dwie warstwy szkła, pomiędzy którymi płynie specjalny, przezroczysty płyn. Nie jest on toksyczny, więc nie trzeba się obawiać, że w razie stłuczenia kufla może nam wyrządzić krzywdę. Przed skorzystaniem z niego trzeba go włożyć do zamrażarki na jakiś czas i poczekać  aż płyn zamarznie. Po wyjęciu, wlewa się sok, wodę, lemoniadę, a nawet piwo i można przez długi czas cieszyć się zimnym napojem, który nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale także znakomicie ochładza cały organizm. Jest to wygodniejsze od wkładania do szklanki lodów, ponieważ w czasie dużych upałów momentalnie się rozpuszczają i napój w szybkim tempie znów się ociepla.


Skoro mowa o piciu…

Nosidełka do piwa


W okresie letnim bardzo często znajomi organizują różne spotkania i wypady. Popularne są pikniki na trawie na przykład w parku albo inne wyjścia w tak zwany „plener”. Takie wydarzenia posiadają jednak jedną wadę – trzeba samodzielnie przynosić cały ekwipunek, a nierzadko przedmioty te są ciężkie i trudno je zmieścić do torby czy plecaka. Rzecz jasna na takie spotkania idealnie nada się piwo. Jeśli jednak zbiera się duża grupa znajomych, to warto zainwestować w specjalne nosidełka do piwa, aby schłodzone wcześniej napoje można było w wygodny sposób transportować.


Przenośna lodówka na długie podróże


Lato to także czas wyjazdów i wakacji. Wiąże się to z koniecznością wielogodzinnego spędzania czasu w samochodzie lub innych środkach transportu. Co prawda, w dzisiejszych czasach klimatyzacja jest zwykle zapewniona, ale jednak może okazać się niewystarczająca. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem jest przenośna lodówka, która działa na USB. Zwykle posiada także specjalną końcówkę, którą można włożyć w zapalniczkę w aucie i tym sposobem ładować sprzęt. Nie tylko utrzymuje zimno, ale również sama je generuje. Można włożyć tam butelki napojów, ale także produkty spożywcze, które nie mogą przebywać w cieple zbyt długo (na przykład masło, mleko czy mięso). Dzięki temu wyjeżdżając na camping możliwe jest zapakowanie jedzenia i nie trzeba się bać, że się zepsuje.

Wiatrak


To chyba najprostszy sposób by się ochłodzić w mieszkaniu. Na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów wiatraków. Jedne są przeznaczone do postawienia na biurku, drugie są natomiast duże i   stojące (te typy posiadają zazwyczaj ruchome głowice). Podłącza się je do prądu, ustawia odpowiednią moc i już można się cieszyć zimnym wiatrem na swojej twarzy.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel