Jak upamiętnić narodziny dziecka?

2018-01-25
Jak upamiętnić narodziny dziecka?

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, które wiąże się z wieloma emocjami. Co więcej, dom powiększa się nie tylko o jedną osobę (w postaci niemowlęcia), ale zwykle wypełnia się gośćmi, którzy są ciekawi nowego członka rodziny, chcą go odwiedzić, zobaczyć i obdarować prezentami. Każdy rodzic jest wówczas bardzo dumny i chciałby w jakiś sposób upamiętnić te chwile. W szczególności, jeśli jest to pierwsze dziecko w rodzinie. W jaki sposób można to zrobić, jak chociaż na moment zatrzymać czas i móc wracać do tego wyjątkowego dnia? Jest na to parę, prostych sposobów. Trzeba zaopatrzyć się po prostu w kilka przedmiotów, które pomogą uwiecznić narodziny.

Metryczka dla upamiętnienia wszystkich szczegółów

Dla rodziców każda, nawet najmniejsza i dla innych mało istotna zmiana, która zachodzi w ich dziecku jest bardzo ważna. Może to być między fakt, że urosło, wypowiedziało pierwsze słowo, pierwszy raz usiadło lub wyrósł mu pierwszy ząb. Dane te mogą niestety szybko wylecieć z głowy. Dobrym sposobem jest zapisanie wszystkich szczegółów w specjalnie do tego przystosowanej metryczce. Na rynku można dostać ją pod wieloma postaciami. Aby prowadzić wnikliwą analizę i być pewnym, że się nie zapomniało o niczym, można zdecydować się na książeczkę, w której wszystko będzie się notować. Zazwyczaj jest ona kolorowa i posiada odpowiednie pola, w które należy wpisać dane. Często są wersje bardziej oryginalne i pomysłowe, które proponują rodzicom odciśnięcie rączki albo stópki ich dziecka na jednej z kartek. Innym rodzajem metryczek są obrazy, które wiesza się w pokoju nowonarodzonego. One także charakteryzują się wielobarwnością, a także zaciekawiają postaciami (zwykle bajkowymi) oraz obrazkami.

Metryczka-dla-chlopca-Bocian-obraz-na-plotnie-10769_2


Metryczka-Ciuchcia-obraz-na-plotnie-10777_1


Metryczka-dla-chlopca-obraz-na-plotnie-10765_2

Ramka na zdjęcie z datą urodzin

Następną propozycją jest ramka, której zadaniem będzie upamiętnienie wyglądu pierworodnego z jego pierwszych dni na świecie. Jedyne co potrzeba to wykonanie zdjęcia dobrej jakości oraz wydrukowanie go. Można to zrobić samodzielnie, chociaż coraz bardziej popularne stają się profesjonalne sesje fotograficzne noworodków. Wówczas nie trzeba będzie martwić się o retusz zdjęcia czy odpowiednie ułożenie aparatu. Wszystko to zostanie wykonane przez fotografa. Następnie trzeba wybrać odpowiednią ramkę. Istnieją na rynku gotowe wzory, lecz dobrym pomysłem jest zainwestowanie w bardziej spersonalizowaną wersję z imieniem i nazwiskiem dziecka, datą urodzin, a niekiedy nawet wzrostem oraz wagą. Jest to wspaniała pamiątka nie tylko dla rodziców, ale także dla samego malucha.

Ramka-na-zdjecie-metryczka-krolik-11914_4


Ramka-na-zdjecia-metryczka-dla-chlopca-10190_5

Ręcznik z napisami

Jest to opcja podobna do pozostałych, jest jednak bardziej praktyczna. Spełnia bowiem dwie funkcje. Można nim zarówno wycierać niemowlę po kąpieli, jak i umieścić napisy mówiące o tym kiedy dziecko się urodziło, a także ile ważyło oraz jakiego było wzrostu, gdy używało takiego ręczniczka. Co więcej, można go powiesić na ścianie, gdzie pełnić będzie rolę dekoracji. Pomysłów jest wiele, jedno je jednak łączy – wszystkie mają na celu upamiętnienie narodzin pierworodnego dziecka.

Reczniczek-z-kapturkiem-7774_2
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel