Jak uprzyjemnić sobie dzień w pracy?

2018-02-12
Jak uprzyjemnić sobie dzień w pracy?

Praca jest częścią życia codziennego, bez niej (pomimo, że wielu ludzi na nią narzeka) mało kto wyobraża sobie egzystencję przez dłuższy czas. Przykładem mogą być między innymi kobiety w ciąży. Kiedy idą na swój zasłużony urlop macierzyński, początkowo cieszą się chwilą „wolności” i możliwości odpoczynku bez konieczności wykonania jakiegoś nagłego i pilnego zlecenia. Potem jednak zaczynają szukać alternatywnych rozwiązań, dzięki którym nie będą marnowały czasu, a przy okazji zarobią parę złotych. Wówczas decydują się zazwyczaj na pracę przez Internet, a po urlopie wracają na swoje stanowisko z uśmiechem. Takie sytuacje dzieją się jednak rzadko. Co zrobić i jak umilić sobie czas w pracy, abyśmy codziennie wstawali pogodni i pełni werwy? Jest na to parę prostych sposobów.

Termos lub kubek termiczny, który zatrzyma ciepło napoju przez długi czas

Takie produkty są dosyć popularne i bardzo łatwo można je dostać na rynku. Są zarówno w mniejszych sklepach, jak i supermarketach (tam można spotkać co prawda o wiele tańsze typy, ale ich jakość i wytrzymałość stanowią dużą niewiadomą). Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie odpowiedniego kubka przez Internet. Daje to zdecydowanie więcej możliwości. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest znacznie więcej propozycji i wybór jest szeroki. Co więcej, nie trzeba przebierać wśród sklepowych produktów. Wystarczy przewijać strony internetowe, zapisywać interesujące opcje i wybrać najlepszą. Warto zdecydować się na termos lub kubek termiczny z ciekawym napisem, motywującym lub śmiesznym tekstem. Umieścić można tam również obrazek. Produkty te świetnie trzymają ciepło, więc napoje są przez długi czas gorące. To sprawi, że czas w pracy z całą pewnością będzie szybciej leciał, a my będziemy o wiele bardziej zadowoleni.

Kubek-termiczny-godziny-picia-10566_4

Specjalne notesy pozwalające uporządkować czas

Warto zainwestować w notes do pracy, dzięki któremu możliwe będzie wpisywanie zadań na określony dzień lub tydzień. Będą tam także wykonane już projekty, co pozwoli na porównanie efektów i zwiększy mobilizację, a także nie pozwoli na przegapienie jakiegoś ważnego terminu. Zorganizowanie trybu pracy skróci czas potrzebny na zrobienie danej rzeczy. Istnieją specjalne notesy, w których umieszczone są motywujące teksty i różne rubryki, gdzie autor musi wpisać odpowiednie dane (na przykład daty wykonania czegoś, planowane nagrody i wiele innych).

Notes-bambusowy-WIelkie-rzeczy-11794_3

Ramki na zdjęcia oraz skarbonka

To doskonały pomysł na uprzyjemnienie sobie dnia w pracy. Postawienie na biurku lub obok swojego miejsca pracy ramki ze zdjęciem rodziny, ulubionego miejsca albo nawet ukochanego zwierzęcia – wywoła pozytywne emocje i zwiększy efektywność. Można nawet zawiesić sobie przykładowo fotografię jakiejś miejscowości na świecie, do której bardzo chce się udać. Sprawi to, że motywacja wzrośnie i będzie się więcej robić, aby ten cel osiągnąć. Co więcej, można postawić tam również skarbonkę, do której co jakiś czas wrzucać się będzie pieniądze albo każdą przyznaną premię. Dzięki temu szybciej odłoży się pieniądze i osiągnie wymarzony cel.

Skarbonka-na-podroz-do-okola-swiata-12816_2


Kubek-metalowy-nie-wielblad-11306_4
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel