Komunijne prezenty dla chłopca

2018-04-09
Komunijne prezenty dla chłopca
Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest wyjątkowy i z całą pewnością warty zapamiętania. Zapoczątkowuje wejście w nowy etap dziecka i sprawia, że może się poczuć odrobinę dojrzalsze. W tym czasie rodziny dzieci pierwszokomunijnych spotykają się w kościele, a następnie, po uroczystości, zazwyczaj udają się na przyjęcie. Wówczas nadchodzi czas rozdawania prezentów. Nierzadko sprawia to wiele problemów. Co bowiem można podarować chłopcu w takiej sytuacji? Jak trafić w jego gust i wywołać szeroki uśmiech na twarzy? Poniżej przedstawione zostaną propozycje, dzięki którym będziemy mogli mieć pewność, że prezent okaże się strzałem w dziesiątkę.Dla ciekawskich miłośników przyrody – aparat fotograficzny

Wiek, w którym chłopcy przystępują po raz pierwszy do komunii to czas, w którym powoli zaczynają kształtować się ich zainteresowania i pasje. Z tego względu warto pomóc dziecku w odnalezieniu swojego hobby. Jeżeli lubi oglądać zdjęcia, a także je robić, świetnym prezentem będzie aparat. Początkowo nie musi być drogi i profesjonalny, wystarczy zwyczajna cyfrówka. Aby chłopiec mógł robić wiele zdjęć, a potem je selekcjonować, można dokupić kartę pamięci o znacznej pojemności. Ciekawym pomysłem jest dodanie do prezentu poradnika dla początkujących fotografów, w której zawarte będą porady jak prawidłowo ustawić aparat i na co zwracać uwagę.


Nowoczesny zegarek na rękę

Choć mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach tradycyjne zegarki nie są potrzebne, bo ich funkcje całkowicie przejęły smartfony, to jednak okazuje się, że wracają do mody. Dzieci (w szczególności chłopcy) uwielbiają różnorakie gadżety, więc będą zachwycone, gdy dostaną elektryczny, wielofunkcyjny zegarek. Popularne są także smartwatche, które łączą cechy telefonu, komputera i zegarka, jednakże nie są tanie.


Rower, rolki albo deskorolka dla poprawy sprawności fizycznej

W wielu miastach (zarówno tych dużych, jak i mniejszych) znajdują się specjalnie wydzielone skateparki, w których młodzież i dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności jeżdżenia na rolkach czy deskorolkach. Jeżeli chłopiec wykazuje zainteresowanie tymi sportami, lubi oglądać tricki zawodowców, to z pewnością okaże się to trafionym prezentem. Oczywiście należy pamiętać o kupnie ochraniaczy, szczególnie wtedy, kiedy dziecko jest początkujące. Ostatnio na rynku pojawiły się elektryczne deskorolki, które nie wymagają standardowego odpychania się od podłoża nogą. Sprzęt ten może stać się formą przemieszczania się po mieście czy do szkoły.

Dla małych odkrywców i badaczy

Ciekawym pomysłem na prezent są także różnorakie zestawy, które także mają na celu rozwijać zainteresowania młodej, dojrzewającej osoby. Jest ich naprawdę sporo i wybór zależy wyłącznie od upodobań pierwszokomunijnego chłopca. Zdecydować można się na szkielet ludzki, układ słoneczny lub statek do złożenia, teleskop, globus, zestaw małego chemika, lekarza, geografa, inżyniera i tym podobne. Wbrew pozorom nie jest to zarezerwowane wyłącznie dla małych dzieci, istnieją różne stopnie złożoności takich zestawów.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel