Mikołajkowe prezenty dla dzieci

2017-11-06
Mikołajkowe prezenty dla dzieci

Już za niecały miesiąc nadejdzie ten wyjątkowy i magiczny dzień, tak bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Są to oczywiście Mikołajki. Aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu związanego z kupnem odpowiedniego prezentu dla naszych maluchów w ostatnich chwilach, warto zastanowić się nad ewentualnymi propozycjami już dziś. Oczywiście dobór odpowiedniego prezentu zależy też od wieku, płci i zainteresowań dziecka.

Przytulanka

Choć może się wydawać, że to najbardziej pospolity prezent, to mimo wszystko wciąż jest najlepszym pomysłem na mikołajkową niespodziankę (i to zarówno dla chłopców jak i dziewczynek). Pluszowy miś odgrywa w prawidłowym rozwoju dziecka ogromną rolę. Jest dla niego wiernym przyjacielem, kompanem do zabaw, a także obrońcą w czasie niespokojnych nocy. Warto wybierać przytulanki wykonane z miękkiego, przyjemnego materiału.

Mis-pluszowy-To-ja-pilnuje-9561_1


Zabawki z kółkami

Czyli wszelkiego rodzaju autka, cysterny, wyścigówki, pociągi, ciężarówki, czołgi, traktory i tym podobne rzeczy. Choć teoretycznie są dedykowane chłopcom, to równie dobrze mogą bawić się nimi dziewczęta. Są to zabawki, które nigdy się nie znudzą i sprawdzą się na różnych etapach rozwoju dziecka. Można zdecydować się także na wersję składaną, w której wszystkie elementy należy ułożyć w taki sposób, aby powstała całość. Wzbudzi to większe zainteresowanie u malucha niż gotowa zabawka.

Zabawka-drewniana-Traktor-9971_5


Zabawka-drewniana-Cysterna-9970_1


Zabawka-drewniana-Czolg-9969_9


Zabawka-drewniana-Formula-1-9949_2

Dywan miasto

O takim prezencie marzył chyba każdy. Jest to poniekąd dopełnienie wcześniej opisanego prezentu. Dywan ten posiada bowiem rozrysowane uliczki, podstawowe znaki drogowe, skrzyżowania, ronda oraz ważne punkty w mieście. Kierując swoim zabawkowym czterokołowcem, maluch uczy się (poprzez zabawę) podstawowych zasad panujących na drogach.

Puzzle

Jest to kolejna, uniwersalna propozycja, która z całą pewnością nie rozczaruje naszego dziecka. Puzzle nie mogą być jednak za bardzo skomplikowane i najlepiej jakby posiadały ciekawy, kolorowy obraz, albo postacie z ulubionej bajki malucha. Dzięki temu przykują jego uwagę i bardziej się układanką zainteresuje. To także świetny sposób na spędzenie rodzinnych wieczorów. Puzzle bowiem relaksują, poprawiają koncentracje i skłaniają do logicznego myślenia.

Klocki

Jest to nieco bardziej skomplikowana wersja puzzli, ponieważ występuje w formie 3D. Klocki Lego znają wszyscy, „wychowało się na nich” niejedno pokolenie. Spędzone godziny na budowaniu domu, gospodarstwa, pałacu, a nawet samochodu z pewnością nie pójdą na marne. Bardzo rozwija to wyobraźnie dziecka. Dodatkowo uczy się ono podstawowych zasad matematyki, techniki oraz fizyki.

Kolorowanki

Etap „małego malarza” przechodzi każdy. Jeżeli więc nasze dziecko wykazuje zainteresowanie różnymi farbkami i kredkami, albo niejednokrotnie stara się wyrazić swoją artystyczną wizję na ścianie, to na pewno ucieszy się z kolorowanek. Będzie to nie tylko dla niego zabawa i przyjemność, ale także nauka. Gotowe wzory wytyczają bowiem ramy, za które kredka w ręce malucha nie może „wyjechać”. Dzięki temu dziecko uczy się dokładności i sprawnego posługiwania się przyrządem piszącym. Pomoże mu to więc sprawniej pisać literki w przedszkolu i szkole.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel