Najlepsze prezenty dla 10 latki

2018-02-19
Najlepsze prezenty dla 10 latki

Choć mogłoby się wydawać, że kupno prezentu dziecku jest bardzo proste, to jednak w rzeczywistości jest trochę inaczej. Co prawda, na rynku istnieje wiele różnorakich propozycji, które z roku na rok są coraz bardziej wymyślne i nowoczesne, to jednak ciężko jest trafić w gust malucha i go zadowolić. Wraz z postępem technologicznym dzieci mają coraz większe wymagania. Najmłodszym można kupić pluszową zabawkę lub tym podobne przedmioty. Co jednak wybrać dla dziewczynki, która jest na granicy wieku dziecięcego i nastoletniego? Nie jest to proste zadanie, ponieważ w tym okresie powoli przestaje się interesować zabawkami i lalkami, a zaczyna odkrywać siebie, poznaje swoją osobowość, gust, a także szuka między innymi ulubionych zespołów muzycznych, książek i tym podobne. Na co więc można się zdecydować, aby trafić w jej gust i wywołać wielki uśmiech na twarzy?

Dobrze dobrana książka oraz zakładka w komplecie

Dzieci w tym wieku nie mają już żadnego problemu z czytaniem, a niektórych (z reguły zdecydowaną większość tej grupy stanowią dziewczęta) to fascynuje. Odkrywanie innych światów to domena dziecięcego życia. Pragną wkroczyć w odrębną, bardziej wyszukaną i interesującą rzeczywistość. Często potem przenoszą ją do życia codziennego. Co więcej, książki pobudzają wyobraźnię i zwiększają kreatywność młodego człowieka. Przed wyborem trzeba jednak znać gust dziewczynki i dobrze dopasować do niego lekturę. Nie muszą to być wyłącznie bajki, dziesięciolatka prawdopodobnie już wyszła lub wychodzi z tego etapu. Jest to czas, w którym można śmiało wprowadzać książki fantasy lub przygodowe, których jest bardzo dużo na rynku. Co więcej, aby udoskonalić prezent, warto kupić do tego ciekawą zakładkę. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór. Często posiadają śmieszne napisy albo życiowe motta, które pomogą w kształtowaniu charakteru dziecka, a dodatkowo świetnie się prezentują i umilają proces czytania.

Zakladka-do-ksiazki-ze-sznureczkiem-dla-dziewczynki-Hipciu-12551_2

Gry planszowe

Planszowe gry są bardzo popularnym pomysłem na prezent. Istnieje bardzo dużo rożnych typów gier. Ich ogromną zaletą jest fakt, że niezwykle zbliżają do siebie członków rodziny. Rzadko kiedy można bowiem grać w nie samemu, więc zwołuje się bliskich, siada do wspólnego stołu i rozpoczyna zabawę. Dzięki temu wszyscy się relaksują i dobrze spędzają czas.

Ubrania dla dziewczynki

Dziesięć lat to czas, w którym dziewczynka pragnie odsunąć mamę od decydowania na temat spraw „ubraniowych” i sama wybierać dla siebie różne rzeczy, które byłyby bardziej nowoczesne. Można więc poszukać w Internecie informacji na temat najnowszej mody i kupić samemu lub zaproponować wspólne zakupy, w których to dziewczynka będzie wybierać produkty.

Ciekawe i oryginalne zestawy

W dzisiejszych czasach możliwości prezentu dla dziesięciolatki jest naprawdę dużo. Jednym z nich są zestawy, które mają na celu rozwijanie różnych pasji i umiejętności u dziecka. Zainwestować można przykładowo w zestaw młodego chemika, kucharza, lekarza a nawet tatuażysty. Popularne są także (jako alternatywa klocków) różne modele do składania (na przykład model szkieletu ludzkiego).

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel