Narodziny dziecka – co podarować z tej okazji?

2017-06-14
Narodziny dziecka – co podarować z tej okazji?

Narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej rodziny – pojawia się nowa postać, która na dobre poprzestawia dotychczasowe przyzwyczajenia, rytm życia rodziców oraz wniesie nieograniczone pokłady radości. Od tego momentu życie rodziny zawsze już będzie się kręcić wokół pociechy, poczynając od zachwytu nad jej pierwszymi ząbkami, rozkosznym śmiechem i zaskakującymi postępami w rozumieniu świata, poprzez nieco bardziej przyziemne rzeczy, takie jak: zakup pieluch, ubranek czy kosmetyków. Narodziny to bardzo inspirujące wydarzenie, które aż prosi się o należyte uczczenie – aby jednak nie utknąć w gąszczu możliwości, doradzamy, co podarować na narodziny?

Prezent dla niemowlaka - ujmijmy rzecz praktycznie

Dla praktycznych umysłów, bezwzględnym obowiązkiem jest zadbanie o podstawowe potrzeby powiększonej rodziny, czyli pieluchy, ubranka czy kosmetyki. Pamiętajmy jednak, że rodzice mogą mieć określone preferencje, co do rodzaju pieluch, materiału, z którego wykonane są ubranka czy składu kosmetyków. Dlatego, jeśli nie mamy pewności, jakich produktów będą chcieli używać, pomyślmy o ręczniczku z kapturkiem z wyhaftowaną metryczką dziecka, czyli imieniem, datą urodzenia, wagą i wzrostem. Wykonany z miękkiej bawełny, wyłożonej od wewnątrz delikatnym polarkiem, ochroni dziecko przed chłodem i miękko otuli rozgrzane tuż po kąpieli ciałko. Taki prezent jest nie tylko praktycznym, ale i bardzo przyjemnym podarunkiem, który jest świetnie dopasowany do potrzeb delikatnej skóry dziecka.

Reczniczek-z-kapturkiem-7774_2

Prezent emocjonalny - upamiętnijmy malucha

Jeśli chcemy zrobić rodzicom niespodziankę, wybierzmy prezent, który zatrzyma chwilę. Bardzo dobrym pomysłem jest upamiętnienie narodzin maluszka zdjęciem lub nawet sesją noworodkową. Wykupmy sesję u profesjonalnego fotografa, który sportretuje noworodka w pierwszych chwilach życia. Wspaniałym dopełnieniem wywołanych zdjęć jest personalizowana ramka na zdjęcie z dziecięcym motywem, np. ciuchcią i metryczką. Na ramce można nadrukować imię i nazwisko dziecka, a także godzinę jego urodzenia, wagę i wzrost oraz datę. Umieśćmy w ramce najlepsze ze zdjęć, najlepiej oddające charakter tego nowo przybyłego małego człowieka. Będzie to piękna pamiątka dla rodziców, którzy z rozrzewnieniem spojrzą na swoje dorastające dziecko i przypomną sobie jego pierwsze chwile na świecie.

Ramka-na-zdjecie-metryczka-z-ciuchcia-10780_2

Zatrzymajmy czas

Dzieci tak szybko rosną, że aż trudno nadążyć za tempem tych zmian. Proponujemy zatrzymać czas za pomocą foto-relacji z pierwszego roku życia naszego maluszka. Na dzień narodzin podarujmy rodzicom album, który będą mogli uzupełniać zdjęciami pokazującymi różne momenty z życia rosnącej pociechy. Po latach stanie się bezcenną skarbnicą wspomnień z tego okresu życia noworodka. Pomyślmy, jak miło będzie rodzicom powspominać, jak ich Adaś pierwszy raz usiadł albo zrobił swoje pierwsze kroki na czworaka. Dziadkowie z rozrzewnieniem stwierdzą, jak ten czas szybko minął i jaki to z Adama już duży chłopak. Dorosły Adam będzie mógł pokazać siebie swoim dzieciom, a potem nawet i wnukom – taki album to bezcenna pamiątka dla pokoleń.

Pamiatka-maluszka-dla-chlopca-9147_2

Bawmy się!

Jeśli mówimy o dzieciach, na myśl od razu przychodzą zabawki. Wybierając zabawkę dla malucha, warto pomyśleć, by była starannie wykonana z naturalnych materiałów oraz przystosowana do małego dziecka. Dużą popularnością cieszą się ostatnio klocki z drewna lub drewniane pojazdy, co jest podyktowane nie tylko modą na produkty naturalne, ale i praktycznością – zabawki z drewna są trwalsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie spersonalizowanej zabawki i skarbonki, z imieniem dziecka, jak w przypadku zabawki jeżdżącego TIR-a. Zabawka wykonana jest z drewna bukowego, jednocześnie zastąpi tradycyjną świnkę - skarbonkę. Początkowo maluch pewnie nie będzie zainteresowany tą dodatkową funkcją auta, tylko tym, jak jeździ po dywanie, jednak z czasem, kiedy zacznie dostawać swoje pierwsze kieszonkowe, doceni, to nieoczywiste miejsce na jego przechowywanie i ukrycie przed niepożądanym wzrokiem młodszego rodzeństwa.

Zabawka-drewniana-TIR-skarbonka-9945_1


Wybierając prezent dla noworodka, kierujmy się przede wszystkim intuicją. Prosta sztuka obserwacji i wyczuwania potrzeb innych będzie naszym drogowskazem podczas dokonywania wyboru. Pamiętajmy, że nie bez powodu utarło się powiedzenie – „cud narodzin”, bo rzeczywiście to dzień, w którym pojawia się na świecie nowy człowiek. Jego przybycie zasługuje na wyjątkowy prezent, na widok którego po latach zakręci się nam łezka w oku, powrócą wszystkie miłe wspomnienia. Inspiracji do takich wzruszających prezentów szukajcie na www.specially4you.pl.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel