Prezent z okazji chrztu - co warto podarować?

2019-07-15
Prezent z okazji chrztu - co warto podarować?Ważnym wydarzeniem w życiu nowo narodzonego dziecka i jego rodziny jest chrzest święty. Rodzice dbają o to, by uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Zadaniem gości jest upamiętnienie tego dnia w taki sposób, by za kilka lat nieświadomy jeszcze niczego bohater wydarzenia mógł wyobrazić sobie, jak przebiegał jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Pomogą w tym prezenty, którymi maluszka obsypią zaproszeni goście. Co warto podarować z okazji chrztu?

Biblia w drewnianym pudełku

Podstawowy prezent z okazji chrztu to bez wątpienia Biblia. Wraz z rozwojem dziecka przybliży mu istotę wiary i znaczenie przyjętego sakramentu, a przy okazji przygotuje go do kolejnych wyzwań. Chrzest święty to moment oficjalnego przyjęcia dziecka do społeczności Kościoła. Jest więc idealnym momentem, by wręczyć mu najważniejszą książkę w życiu każdego katolika.

Jako prezent z okazji chrztu polecamy Biblię napisaną z myślą o najmłodszych dzieciach. To ilustrowana opowieść Starego i Nowego Testamentu, którą mogą poznawać wraz z rodzicami. Opowieść przedstawiona została w sposób dostępny i zrozumiały dla maluszka. Będzie więc ciekawą lekturą czytaną przez rodziców na dobranoc. Biblia w drewnianym pudełku będzie doskonałą pamiątką chrztu świętego. Zwłaszcza gdy opatrzy się ją w imienną dedykację skierowaną do konkretnego dziecka.

Biblia-w-drewnianym-pudelku-Pamiatka-Chrztu-lub-I-Komunii-Swietej-9120_5

Ramka na zdjęcia - metryczka

Chrzest święty to okazja, by upamiętnić jednym prezentem to wydarzenie, jak i narodziny maluszka. Moment narodzin dziecka jest świetnym motywem do stworzenia metryczki. Ta natomiast może być dobrym tematem na dekorację ramki, w którą rodzice maluszka włożą pamiątkowe zdjęcie z jego chrztu.

Ramka na zdjęcie „metryczka” to doskonały pomysł na prezent z okazji chrztu, który upamiętni moment przyjścia dziecka na świat i przyjecie go do społeczności Kościoła katolickiego. Estetycznie wykonana będzie piękną dekoracja pokoju dziecięcego. Trwałość materiałów daje gwarancję, że po latach pomoże bohaterowi zdjęcia odbyć sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa.

Ramka-na-zdjecia-metryczka-dla-dziewczynki-10188_3

Skarbonka - Pamiątka chrztu świętego

Do oszczędzania warto zachęcać dziecko już od najmłodszych lat. Pierwszą okazją do odłożenia pieniędzy jest chrzest święty. Wielu gości decyduje się bowiem obdarować maluszka kopertą z ukrytym w niej banknotem. Idealną propozycją na taki prezent na chrzest jest pamiątkowa skarbonka. Spersonalizowana imieniem dziecka, datą chrztu, podpisem darczyńcy i dedykacją – polecamy taką alternatywę dla tradycyjnej, białej koperty każdemu, kto planuje obdarować dziecko gotówką.

Skarbonka-Pamiatka-Chrztu-Swietego-Aniolek-16083_3

Drewniane pudełko prezentowe z okazji chrztu

Bez względu na to, jaki prezent na chrzest zdecydujemy się podarować dziecku, warto zadbać o jego estetyczne opakowanie. Proponujemy drewniane pudełko prezentowe, do którego można włożyć dowolny drobiazg. Kolorowy nadruk nada mu wyjątkowego charakteru, a możliwość jego spersonalizowania nie pozostawi wątpliwości, kto jest adresatem prezentu i z jakiej okazji został on wręczony.

Przez kolejne lata drewniane pudełko prezentowe może służyć dziecku jako skrzynka na skarby. Z czasem zaczną trafiać do niej sentymentalne pamiątki. W dorosłym życiu taka kapsuła czasu przywoła wiele wspomnień i wzruszeń.

Drewniane-pudelko-prezentowe-Bocian-16911_1
pixel