Prezenty dla babci i dziadka - nie tylko na święta

2017-11-28
Prezenty dla babci i dziadka - nie tylko na święta

Niektórzy już powoli zaczynają się zastanawiać wstępnie co kupią najbliższym na nadchodzące święta. Nie jest łatwo trafić z odpowiednim prezentem, a jeszcze ciężej wymyślić coś oryginalnego, aby nie powtarzało się z roku na rok. Nie lada wyzwaniem może się okazać także kupno czegoś dla babci oraz dziadka. Dobrze jest nie skupiać się wyłącznie na świątecznych upominkach, ale planować dalekosiężnie. Propozycje, które zostaną przedstawione poniżej są bowiem całkowicie uniwersalne i będą pasować na dosłownie każdą okazję. Na co więc warto się zdecydować, żeby zafundować naszym dziadkom radość i być pewnym, że prezent nie tylko okaże się strzałem w dziesiątkę, ale także będzie im służył przez lata?

Grube koce i skarpety zapewniające dużo ciepła

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby w czasie nadchodzącej zimy nasi dziadkowie nie zmarzli. Starszy organizm szybciej się wychładza, jest też mniej odporny na różnorakie drobnoustroje chorobotwórcze i może w łatwy sposób się przeziębić. Dobrym pomysłem jest więc kupno ciepłego koca, którym będą się owijać w czasie relaksu (na przykład przed telewizorem). Jeśli jednak naszych dziadków charakteryzuje pracowitość, alternatywną propozycją są grube skarpety. Najlepiej jakby były bez opasek ściągających, ponieważ może to utrudnić krążenie krwi w nogach. Dzięki nim będą mogli bez żadnych przeszkód zajmować się codziennymi sprawami, a nawet wyjść na długi spacer. Skarpety takie są często bardzo pomysłowe i zabawne. Producenci osiągają ten efekt poprzez wyszycie na nich różnych wzorów, obrazków, napisów i tym podobnych rzeczy.

Ramki lub album wraz ze zdjęciami

Jak każdemu dobrze wiadomo, starsi ludzie uwielbiają wspominać. Często sięgają po stare albumy i przeglądają zdjęcia za młodu. Nierzadko również organizują spotkania towarzyskie ze swoimi dawnymi kolegami i koleżankami ze szkoły. Wówczas zasiadają wszyscy razem i dyskutują o minionych czasach, sobie nawzajem, o nauczycielach itd. Dlatego z całą pewnością trafionym prezentem będzie ramka na zdjęcia. Można się zdecydować zarówno na pojedynczą (która mieści jedynie jedną fotografię), jak i większą, na której można umieścić wiele zdjęć. Co więcej, dowolność obowiązuje także w kształcie i ustawieniu ramki (może być ścienna lub stojąca). Innym pomysłem jest album, w którym można zawrzeć wszystkie najważniejsze chwile z życia rodziny.

Ramka-na-zdjecie-z-imieniem-10221_2


Ramka-na-zdjecia-metryczka-10214_3

Przydatne akcesoria do kuchni

W kuchni spędza się wiele czasu, dlatego uniwersalnym prezentem jest kupno jakiś akcesoriów do niej. Ciekawym pomysłem jest zestaw filiżanek. Babcia z dziadkiem będą pić z nich kawę czy herbatę z przyjemnością, ponieważ będą mieli świadomość, że dostali je od najbliższych im osób. Co więcej, efekt ten można spotęgować poprzez ciekawe wzory lub napisy, które niejednokrotnie są na takich przedmiotach umieszczane. Inną propozycją jest kupno ciekawej deski do krojenia albo fartuszka dla babci.

Dwie-filizanki-dla-najlepszej-Babci-i-najlepszego-Dziadka-12198_2


Dwie-filizanki-dla-najlepszej-Mamy-i-najlepszego-Taty-12201_1

Kolorowe i świecące dekoracje

Można również zdecydować się na sprezentowanie oryginalnych dekoracji. Zbliżające się święta to idealny czas na podarowanie między innymi lampionów lub światełek.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel