Zabawne dodatki dekoracyjne do domu

2020-02-10
Zabawne dodatki dekoracyjne do domuDom to chyba dla każdego najważniejsze miejsce na Ziemi. To tutaj można odpocząć po ciężkim dniu w pracy, schować się nawet przed największą ulewą, przytulić do bliskiej osoby. Wszyscy chcielibyśmy czuć się w swoich domach jak najlepiej. Najważniejsze oczywiście jest to, kto w nim mieszka, ale istotną kwestią jest też wystrój. Lubimy otaczać się tym, co nam się podoba, co oddaje nasz charakter, styl bycia. Dlatego też duży nacisk kładziemy na wizualny aspekt mieszkania. Oprócz podstawowych rzeczy, takich jak meble, kolor ścian itp. ważne są też dodatki, dekoracje. Czasami potrafią one bardzo wiele wnieść do wyglądu pomieszczeń. Oto kilka zabawnych dodatków dekoracyjnych, które z pewnością poprawią nastrój wszystkim domownikom.

Drewniany domek na klucze

Któż z nas nie szukał kiedyś kluczy? Jest to szczególnie uciążliwe rano, gdy spieszymy się do pracy, reszta domowników śpi, a my za nic w świecie nie możemy ich znaleźć. Jeszcze gorzej jest, gdy przypadkowo zgarniemy zbyt wiele kompletów, przez co inni nie mogą wyjść z domu. Oczywiście nie ma nic gorszego niż zgubienie kluczy… Z pomocą może przyjść drewniany domek na klucze. Jest to niezwykle praktyczny gadżet, bowiem pomieści wiele zestawów kluczy. Dzięki niemu będziemy wiedzieli, gdzie one są. Klucze można także pogrupować i powiesić na odpowiednie haczyki. Poza tym taki domek to również świetna ozdoba np. przedpokoju. Na komodzie koło lustra będzie prezentował się idealnie. Warto wybrać taki z zabawnym napisem, np.: „Dom jest tam, gdzie WIFI łączy się samo”.
Domek na klucze WiFi

Drewniana skarbonka

Mało kto nie narzeka na pieniądze. Marzą nam się wspaniałe podróże, remont mieszkania, nowy samochód. Tymczasem nasz portfel pokazuje, że niekoniecznie możemy sobie na to pozwolić. Często problem nie leży wcale w małych zarobkach, ale w braku umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Z pomocą przychodzą nam skarbonki. Warto postawić ją w jakimś widocznym miejscu i ustalić, kiedy i ile pieniędzy do niej wrzucamy. Możemy np. zapełniać ją drobnymi, które dostajemy jako reszta z zakupów. Dobrym pomysłem jest też wrzucanie np. złotówki za każde niewłaściwe słowo itp. Możliwości jest naprawdę wiele. Ani się obejrzymy, a już uzbieramy na wyjście do kina albo wypad nad morze. Poza tym taka drewniana skarbonka to świetna ozdoba mieszkania. Wiele z nich opatrzona jest jakimś zabawnym napisem typu: „Zbieramy na miesiąc miodowy”.
Drewniana Skarbonka - Miesiac miodowy

Ramka na zdjęcie

Aby nasz dom był jeszcze bardziej przytulny, warto nieco ocieplić jego wizerunek i ozdobić go przedmiotami, które są dla nas ważne. Bez wątpienia w tej roli świetnie sprawdzają się zdjęcia. To najlepsza możliwość uwieczniania pięknych wspomnień. Szkoda, aby zdjęcia leżały gdzieś na dnie szuflady. Warto przynajmniej częścią z nich przyozdobić swoje mieszkanie. Aby prezentowały się jeszcze lepiej, możemy kupić do nich specjalne ramki. Jeśli mamy poczucie humoru i chcemy, aby zdjęcia wywoływały uśmiech na naszej twarzy, zdecydujmy się na ramki z zabawnymi napisami i grafikami, np. „Ósmy cud świata”. Z pewnością takie zdjęcie poprawi nam humor po ciężkim dniu w pracy i wywoła uśmiech na twarzy.
Ramka na zdjęcia "ósmy cud świata"
pixel